Trwa ładowanie...
sport

Będą namawiać do gry w Lacrosse!

Na przełomie stycznia i lutego wszystkie warszawskie szkoły ponadgimnazjalne odwiedzą zawodnicy Gromu Warszawa!

Share
Będą namawiać do gry w Lacrosse!
d3sr11g

Czy słyszeliście kiedyś o Lacrosse? Jest to innowacyjny i widowiskowy sport pochodzący ze Stanów Zjednoczonych i coraz bardziej popularny także w naszym kraju.

Na przełomie stycznia i lutego (ostatni tydzień stycznia i dwa pierwsze tygodnie lutego) warszawskie szkoły ponadgimnazjalne odwiedzą zawodnicy Gromu Warszawa - wicemistrza kraju w tej dyscyplinie. Ich celem będzie promocja aktywnego trybu życia i zachęcanie młodych ludzi do uprawiania tego właśnie sportu.

Spotkanie z uczniami będzie jednocześnie zaproszeniem na regularne zajęcia prowadzone przez profesjonalnych zawodników z Polski i ze Stanów Zjednoczonych. Wyróżniające się na treningach osoby zostaną włączone do składu wicemistrza kraju, a być może trafią w przyszłości także do Reprezentacji Polski Lacrosse i będą brać udział wraz z zawodnikami z 40 innych państw w turnieju Mistrzostw Świata.

d3sr11g

* WawaLove.pl jest patronat medialny nad tą akcją.*

Szansę na grę otrzymają także panie. Na spotkaniach pojawią się także zawodniczki Sztormu Warszawa - Mistrza Polski Lacrosse Kobiet. Przeprowadzać będą one nabór rekrutacyjny na rundę wiosenną.

Lacrosse ma bardzo ciekawą historię. Wymyślili go rdzenni mieszkańcy Ameryki - Indianie. Był to dla nich sposób na rozwiązywanie konfliktów międzyplemiennych bez użycia broni. Zaciekawiło to kolonizujących kontynent Europejczyków, którzy spopularyzowali baggataway (pierwotna nazwa) i uczynili z niego profesjonalny sport.

d3sr11g

Obecnie lacrosse uważany jest za najszybszy sport na dwóch nogach. To właśnie z tej dyscypliny wywodzi się tak popularny obecnie hokej. Zadaniem graczy jest trafienie piłką do bramki przeciwnika. Cała trudność polega na tym, że rozgrywka toczy się w powietrzu a podania i strzały wykonuje się przy użyciu specjalnej, trójkątnej rakiety.

Gdyby ktoś chciał wcześniej skontaktować się z organizatorami, może to zrobić wysyłając mail na ten adres: p.trela@enactus-sggw.pl lub poprzez tę STRONĘ .

d3sr11g

Podziel się opinią

Share
d3sr11g
d3sr11g