Trwa ładowanie...

Będą nowe parkingi P+R. Mieszkańcy zdecydują, gdzie powstaną

Wystarczy wypełnić specjalną ankietę internetową.

Będą nowe parkingi P+R. Mieszkańcy zdecydują, gdzie powstaną
d33b74j
d33b74j

Rozwój komunikacyjny Warszawy wymusza również powstanie nowych parkingów Park&Ride. Umożliwiają one kierowcom pozostawienie auta w bezpiecznym miejscu i dogodną przesiadkę do różnych środków transportu publicznego. W stolicy istnieje już 14 takich parkingów i wkrótce pojawią się kolejne.

Wiele z nich cieszy się dużym zainteresowaniem warszawiaków, jednak są też takie które świecą pustkami. Wystarczy wspomnieć o lokalizacjach przy: Metrze Stokłosy, Połczyńskiej czy Anin SKM. O szczegółach można przeczytać tutaj .

Urzędnicy, by ograniczyć ryzyko nietrafionych decyzji postanowili zwrócić się z pytaniem o przyszłe parkingi do mieszkańców Warszawy. A że po stolicy podróżuje coraz więcej osób, wzrasta też liczba mieszkańców gmin podwarszawskich to konieczne będzie wygospodarowanie dodatkowych miejsc parkingowych. Dlatego ratusz we współpracy z urzędami 40 mazowieckich gmin spyta o najpilniejsze inwestycje, których budowa będzie mogła być częściowo sfinansowana ze środków unijnych, w nowej finansowej perspektywie 2014-2020.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety, która bada gdzie powinny powstać kolejne parkingi P+R. Dotyczy to łącznie 40 gmin.

— ZTM Warszawa (@ztm_warszawa)

d33b74j

Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 3 minut. Można to zrobić tutaj . Oprócz pytań dotyczących parkingów, znajdą się też te nawiązujące do specyfiki podróży po Warszawie. Chodzi m.in. o to na jakich trasach najczęściej podróżujemy i jakie środki transportu publicznego są przez nas wybierane (metro, kolej, autobus czy tramwaj). Badanie ma również na celu określenie aktualnego poziomu komfortu, bezpieczeństwa i częstotliwości kursowania pojazdów. Warto wypowiedzieć się w ankiecie i mieć realny wpływ nie tylko na lokalizację parkingów P+R, ale też rozwój transportu publicznego w stolicy.

d33b74j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33b74j