Trwa ładowanie...
dtoimxz

Będa pracować siedem miesięcy, 24 godziny na dobę. Ruszył remont mostu Łazienkowskiego

Prace mają się zakończyć do 31 października 2015
Share
Będa pracować siedem miesięcy, 24 godziny na dobę. Ruszył remont mostu Łazienkowskiego
dtoimxz

W piątek Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure S.A. i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor" Sp. z o.o. na remont mostu Łazienkowskiego. Oferta na kwotę 104 363 937,74 zł została złożona we wtorek i mieści się w założeniach budżetowych.

- Nie stwierdziliśmy żadnych uchybień w złożonej ofercie, dlatego mogliśmy dziś podpisać umowę. Teren zostanie przekazany konsorcjum w poniedziałek o godz. 8.00. Zgodnie z umową przeprawa ma być przejezdna do 31 października 2015 r., co nie oznacza końca robót na moście - poinformował ZDM.

Prace mają się zakończyć do 31 października 2015. Wówczas most musi być przejezdny. Ponadto wykonawca musiał zagwarantować co namniej 10-letnią gwarancję na elementy stalowe nowej konstrukcji i 8-letnią na żelbetowe.

dtoimxz

Czy siedem miesięcy wystarczy, by oddać warszawiakom most Łazienkowski ? Według zakładów bukmacherskich - nie. Obstawiający zakłady raczej nie wierzą w oddanie do ogólnego użytku mostu Łazienkowskiego do końca 2015 roku. Kurs na "Tak" wynosi 1.85, a na "NIE" - 1.75. Oznacza to mniejsze szanse na realizację obietnic rządzących oraz... większą wygraną.

- Termin jest całkowicie realny - mówi WawaLove.pl Adam Sobieraj z ZDM-u . - Robotnicy dostaną wszystkie zgody, by móc pracować 24 godziny na dobę. Rzecznik zwraca też uwagę na to, że dla wykonawcy istotne będą kary, jakie przewiduje się za opóźnienie. - To 200 tys. zł za każdy dzień - mówi Sobieraj.

Teren został przekazany konsorcjum w poniedziałek o godz. 8.00. Remont Mostu Łazienkowskiego jest konieczny po jego pożarze, do którego doszło w połowie lutego . Mostem jeździło ponad 100 tys. pojazdów na dobę. Po ekspertyzie stanu mostu okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo zakładano. Zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana całej jego konstrukcji.

dtoimxz

Podziel się opinią

Share
dtoimxz
dtoimxz