Trwa ładowanie...

Będą tańsze bilety dla rodzin z dziećmi!

Hanna Gronkiewicz-Waltz wprowadza Kartę Młodego Warszawiaka - będzie taniej w komunikacji, placówkach sportowych i kulturalnych!

Będą tańsze bilety dla rodzin z dziećmi!
d16d2t3
d16d2t3

Hanna Gronkiewicz-Waltz wprowadza Kartę Młodego Warszawiaka.Oznacza to, że wszystkie warszawskie rodziny będą płaciły mniej za bilety, korzystanie z placówek sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Ulgi będą wprowadzone w 2014 roku, równocześnie z Kartą Warszawiaka. Płacić będą mniej ci, którzy są zameldowani w stolicy lub płacą tutaj podatek dochodowy.

Przykładowo* dla dzieci z rodzin 3+ roczne bilety będą kosztować tylko 99 zł.* Rodzice, którzy mają jedno bądź dwójkę dzieci zapłacą za ich miesięczny bilet 49 zł, za 90-dniowy 125 zł. Uprawnienia te będą obowiązywały do 20-go roku życia.

Prezydent przypomniała też, że ponad 60 proc. mieszkających w Warszawie rodzin ma jedno dziecko. Rodzin z jednym, dwójką, trójką lub czwórką dzieci jest w sumie ok. 200 tysięcy.
W Warszawie dzieciom z rodzin 4+ i rodzin zastępczych przysługują bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

d16d2t3

Co jest ciekawe, liczba placówek, w których najmłodsi warszawiacy będą mieli zniżki ma się stale zwiększać. Do placówek publicznych chcą także dołączyć prywatne firmy. Jednak żeby wyrobić kartę upoważniającą do zniżek, rodziny z dziećmi muszą być zameldowane w Warszawie.

d16d2t3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16d2t3