Trwa ładowanie...

Będą wyższe kary dla Gronkiewicz-Waltz? "To dobry moment"

Patryk Jaki zapowiada zmiany.

Będą wyższe kary dla Gronkiewicz-Waltz? "To dobry moment"
d380g7i
d380g7i

Nawet kilkaset tysięcy złotych więcej może dostać prezydent Warszawy za niestawienie się na posiedzenie komisji weryfikacyjnej, która bada reprywatyzację w stolicy. Tego chce wiceminister sprawiedliwości.

- Sądzę, że będzie potrzebna nowelizacja. Jest wiele drobnych spraw, które przydałoby się naprawić. Jesteśmy nową instytucją. Wiedzieliśmy, że trochę nowych rzeczy wyjdzie podczas prac komisji i wiem, że niektórzy posłowie zgłaszają, że to dobry moment, aby zwiększyć kary dla pani prezydent - mówił "Faktom" TVN Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej.

O jaką stawkę chodzi? - Słyszałem różne opinie członków komisji, którzy chcieliby, aby było to nawet kilkaset tysięcy złotych, ale nie przesądzam tego w tej chwili - stwierdził Jaki.

Podobnego zdania jest inny członek komisji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Sebastian Kaleta. Bliski współpracownik Patryka Jakiego podkreślał, że "na pewno powinna być wyższa niż trzy tysiące". - Ta kwota, jak widać, Hanny Gronkiewicz-Waltz w ogóle nie dotyka - komentuje.

Z kolei politycy Platformy Obywatelskiej oceniają krytycznie potencjalne zmiany, które dopuszczają podwyższenie grzywny dla prezydent Warszawy. - Chodzi o to, żeby dopaść Hannę Gronkiewicz-Waltz, żeby się nad nią pastwić - komentuje poseł Jan Grabiec.

d380g7i

Głos zabrała również sama zainteresowana. - Myślę, że on chce zostać kandydatem na prezydenta Warszawy i ta komisja została powołana właśnie po to, żeby móc wybić się. Jest to jego prywatno-polityczny cel - stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Przypomnijmy: niedawno Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

Gronkiewicz-Waltz została dotąd ukarana sześć razy, grzywnami w wysokości po 3 tys. zł, za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji. Na początku września komisja oddaliła wnioski prezydent Warszawy o uchylenie czterech grzywien - na łączną kwotę 12 tys. zł - za jej niestawiennictwa na wcześniejszych rozprawach.

Źródło: TVN

d380g7i

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Zarzuty za "machanie białą różą".*Nietypowe policyjne pismo*

d380g7i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d380g7i