Trwa ładowanie...

Będzie bezpieczniej. Na warszawskich ulicach pojawi się 25 tys. dodatkowych patroli policyjnych

W ubiegłym roku zatrzymano 220 sprawców przestępstw i wykroczeń.

Będzie bezpieczniej. Na warszawskich ulicach pojawi się 25 tys. dodatkowych patroli policyjnych
d38wh9p
d38wh9p

Wrócą patrole policyjne w ramach tzw. służb ponadnormatywnych. Patrole będą pełnione w niebezpiecznych miejscach stolicy, wskazanych przez mieszkańców.

Podczas zebrań grup osiedlowych w ramach programu „Bezpieczne osiedle” mieszkańcy informują służby o terenach, gdzie patrole policji są niezbędne, w których warszawiacy nie czują się bezpiecznie lub zauważają częste naruszenie przepisów i porządku. Średnio w miesiącu wskazywanych jest około 100 takich miejsc, do których wysyłane są służby ponadnormatywne.

5 milionów złotych

Stołeczny ratusz przeznaczy w tym roku 5 mln zł na opłacenie dodatkowych patroli. Porozumienie podpisane z komendantem stołecznym policji pozwala na wystawienie 25 tysięcy takich służb. Warszawa od lat uwzględnia ten wydatek w ogólnej sumie przekazywanej co roku na konto KSP.

Działania m.st. Warszawy i KSP na rzecz poprawy bezpieczeństwa od lat konsekwentnie realizowane, oceniane są przez mieszkańców bardzo wysoko, co wyrażane jest badaniach opinii oraz w statystykach policyjnych, pokazujących Warszawę jako jedno z najbezpieczniejszych miast w Polsce.

W ubiegłym roku w czasie ich pełnienia zatrzymano 220 sprawców przestępstw i wykroczeń, wylegitymowano ponad 65 tys. osób, pouczono prawie 25 tys. osób, ukarano mandatami karnymi 21 tysięcy. W miejscach najbardziej zagrożonych niebagatelną rolę pełni także sama obecność policjantów w mundurach.

d38wh9p

źródło: um.warszawa.pl

d38wh9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38wh9p