Trwa ładowanie...

Będzie kładka rowerowa pod mostem Łazienkowskim!

Śmiałe plany nowego szefa Zarządu Dróg Miejskich
Share
Będzie kładka rowerowa pod mostem Łazienkowskim!
d19h304

Kładka rowerowa pod mostem Łazienkowskim, ścieżka rowerowa na moście Grota-Roweckiego, drogi rowerowe na ul. Marszałkowskiej, a nawet wzdłuż Al. Stanów Zjednoczonych. To tylko niektóre plany Zarządu Dróg Miejskich . - Infrastruktura rowerowa rozwija się w tempie 55-60 km rocznie - mówił w RDC nowy dyrektor Zarządu Łukasz Puchalski.

Gość radia opowiadał m.in., że projekty rowerowe są konsultowane ze środowiskiem rowerzystów , a infrastruktura rowerowa jest coraz lepsza oraz bezpieczniejsza.

- Jeśli chodzi o most Łazienkowski – mówił Puchalski - po oddaniu do ruchu rozpoczniemy budowę kładek pod mostem, żeby ułatwić przemieszczanie się rowerzystom. Szef ZDM-u wyjaśniał wyjaśniał także, że tak prężne rozwijanie infrastruktury rowerowej wynika z przyjętego programu finansowania z Unii Europejskiej. Dodał też, że w latach 2016-2017 przeznaczone zostanie na to 150 mln zł.

d19h304

Mówiąc o samochodach, Puchalski zapowiedział także, że nie będzie płatnego wjazdu do centrum Warszawy. Szef ZDM-u uważa, że takie rozwiązanie nie sprawdziłoby się. Dodał też, że strefa “tempo 30″ jest dobrym rozwiązaniem, ale w stolicy nie jest potrzebna. Według Puchalskiego "wokół strefy narosły mity", co powoduje, że ludzie nie podchodzą do tego pomysłu pozytywnie.

Przeczytajcie też: Veturilo skończyło 3 lata! "Warszawiacy*spalili 870 mln kalorii"*

d19h304

Podziel się opinią

Share
d19h304
d19h304