WP

Będzie kolejny protest w stolicy. "Lipiec utwierdził nas, że to, co robimy, jest słuszne"

Obywatele RP zapraszają na plac Zamkowy o godz. 19.00 w czwartek z białymi różami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie kolejny protest w stolicy. "Lipiec utwierdził nas, że to, co robimy, jest słuszne"
WP

- Lipiec był miesiącem, który nas utwierdził w przekonaniu, że to, co robimy, jest słuszne - twierdzą Obywatele RP i namawiają do udziału w kontrmiesięcznicy 10 sierpnia na placu Zamkowym w Warszawie.

Od ponad roku Obywatele RP organizują kontrmiesięcznicę 10. dnia każdego miesiąca. Jak przyznają, w ten sposób protestują przeciwko obchodom pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej i obecnej sytuacji politycznej.

W sierpniu nie będzie inaczej. Obywatele RP zapraszają na plac Zamkowy o godz. 19.00 w czwartek z białymi różami. Nie wiedzą jednak, jak dokładnie będzie przebiegał protest. "Czy będziemy blokować, czy może znów zostawimy PiS sam, a może jeszcze coś innego".

WP

Deklarują pomoc dla każdego uczestnika kontrmiesięcznicy. "Niezależnie od tego, jak potoczą się sprawy, ile policja będzie prowadziła postępowań - my nikogo nie zostawimy, każdy, kogo dotknie aparat przymusu państwowego, otrzyma od nas pomoc".* *

W lipcu przez Polskę przetoczyła się fala protestów. Sprzeciwiano się zmianom, jakie PiS chciał wprowadzić w sądownictwie. Udział wzięło w nich kilkadziesiąt tysięcy osób.

Przeczytaj też: Pielgrzymki na Jasną Górę. Z Warszawy wyruszyło 2,5 tys. osób

Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP