Trwa ładowanie...
d4i2ely

Będzie nakaz usunięcia tablic smoleńskich?

Konserwator nakaże usunięcie tablic?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie nakaz usunięcia tablic smoleńskich?
d4i2ely

W ciągu kilku dni stołeczny konserwator zabytków ma podpisać decyzję nakazującą usunięcie tymczasowych tablic smoleńskich umieszczonych przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu - informuje TVN 24. Informację potwierdził wiceprezydent Warszawy - Jarosław Jóźwiak.

Podobna decyzja ma zostać podjęta wobec kamienia i tablicy pamięci Lecha Kaczyńskiego umieszczonych przed budynkiem warszawskiego ratusza przy placu Bankowym. W czerwcu zarówno ratusz jak i stołeczny konserwator zabytków informowali, iż głaz z tablicą upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego postawiono nielegalnie.

- Postawienie bez zezwoleń głazu przed ratuszem jest nielegalne. Procedura opisana jest w postępowaniu, a jednym z jej elementów jest wystosowanie pisma do wojewody o wyjaśnienie, na jakiej podstawie prawnej taki monument pojawił się na miejscu objętym ochroną konserwatorską. W ciągu 30 dni - bo tyle czekał na odpowiedz konserwator - takie pismo nie wpłynęło, w związku z tym następnym krokiem było przeprowadzenie wizji lokalnej, aby formalnie potwierdzić, że ten głaz w dalszym ciągu znajduje się w tym miejscu. Z tego co wiem, w tej wizji lokalnej brał udział przedstawiciel wojewody mazowieckiego. Jest to element procesu kontrolnego, który przeprowadza stołeczny konserwator zabytków - mówił WawaLove w czerwcu Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

d4i2ely

"Konserwator znajdzie pretekst, by usunąć tablicę"

Do całej sytuacji krótko postanowiła się odnieść posłanka Prawa i Sprawiedliwości - Małgorzata Wassermann. - Niestety nie znam dokładnie sprawy, skupiam się zwykle na sytuacjach procesowych, dlatego trudno jest mi to w tym momencie komentować, jednak wiem, na pewno, że konserwator znajdzie pretekst, by próbować usunąć tę tablicę - mówiła w czerwcu w rozmowie z WawaLove posłanka PiS.

Głaz pojawił się w kwietniu tego roku i od początku budził kontrowersje. Ratusz zapowiadał kontrolę konserwatora zabytków i usunięcie monumentu jeśli okaże się samowolą budowlaną. Wątpliwości budziło też podobieństwo wizerunku Lecha Kaczyńskiego na tablicy.

Źródło: (tvn 24/WawaLove.pl)

d4i2ely

Przeczytaj też: Zakaz handlu w niedzielę. Uliczna zbiórka podpisów

Podziel się
Podziel się
d4i2ely

Podziel się opinią

Share

d4i2ely

d4i2ely