Trwa ładowanie...

Będzie protest pod cyrkiem Medrano

Trwa torpedowanie praktyk tresury zwierząt w cyrkach

Będzie protest pod cyrkiem Medrano
d1jv6rq
d1jv6rq

W najbliższą niedzielę, 21 czerwca o godzinie 13.00 pod namiotami warszawskiego cyrku Medrano przy ul. Trockiej 8 ruszy protest. Zebrani będą manifestować przeciwko tresurze zwierząt w cyrkach.

- Cyrk Medrano niestety ciągle rezyduje w Warszawie i jako cyrk ze zwierzętami niech nigdy nie czuje się tu mile widziany. Zapraszamy na kolejny protest przeciw wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach - ogłosili organizatorzy protestu.

Duży rozgłos medialny, zwracający uwagę na problem traktowania i wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach, uzyskał prezydent Słupska. Robert Biedroń zdecydował, że znany cyrk Arena nie wystąpi w mieście. Choć cyrk posiada wszystkie wymagane pozwolenia, Słupsk nie chce widzieć u siebie pokazu tresury zwierząt.

Dyrektor cyrku Arena podkreślił, że posiada wszystkie wymagane pozwolenia i działa w stu procentach zgodnie z polskim prawem, które - jak dodaje - jest bardzo restrykcyjne. W cyrku występują jednak zwierzęta, m.in. pudle, nutrie i lwy. Z tego powodu Areny nie chciała u siebie również Bielsko-Biała. Teraz do miast, które nie zgadzają się na wykorzystywanie zwierząt w cyrkach, obok Słupska dołączyła Warszawa.

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Punkt 5. dokumentu brzmi następująco: „Zabrania się działalności menażerii objazdowych, a także organizowania i prowadzenia występów cyrkowych z udziałem zwierząt oraz podobnych widowisk lub pokazów, związanych z wykorzystywaniem zwierząt w celach rozrywkowych”. Cały projekt nowelizacji można znaleźć na stronie internetowej http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/Projekty/7-020-1361-2015/$file/7-020-1361-2015.pdf

d1jv6rq

Organizatorem protestu przed warszawskim cyrkiem Medrano jest Koalicja Cyrk Bez Zwierząt, która równie prężnie działa w innych miastach. Ma ona na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na życie niewinnych zwierząt więzionych dla rozrywki człowieka oraz doprowadzenie do prawnego zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach na terenie całej Polski. Celem kampanii jest również edukacja, zwłaszcza dzieci i młodzieży, do których cyrki kierują swoją reklamę.

d1jv6rq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jv6rq