Trwa ładowanie...

Będzie więcej połączeń kolejowych między Berlinem a Warszawą

W 2022 roku liczba połączeń kolejowych pomiędzy Warszawą a Berlinem wzrośnie do siedmiu. Dziś to zaledwie cztery połączenia. To jedno z ustaleń IV Polsko-Niemieckiego Szczytu Kolejowego.

Będzie więcej połączeń kolejowych między Berlinem a WarszawąŹródło: East News, fot: JACEK WAJSZCZAK/REPORTER
d1e7gyw
d1e7gyw

W spotkaniu uczestniczyli wiceszefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji, Renata Szczęch oraz premier kraju związkowego Brandenburgii Dietmar Woidke. Oboje są koordynatorami ds. Polsko-Niemieckiej Współpracy Przygranicznej i Regionalnej.

- Chcemy, by sprawna i szybka komunikacja kolejowa między głównymi ośrodkami na pograniczy przekładała się na lepsze poznanie sąsiadów; chcemy, by służyła przełamywaniu stereotypów i lepszemu wykorzystaniu szans gospodarczych - mówiła Renata Szczęch.

Jak dodała, Polska i Niemcy chcą dążyć do „harmonizowania" projektów inwestycyjnych z zakresu rozwoju infrastruktury kolejowej:- W tym kontekście dla polskiej strony ważną kwestią jest elektryfikacja dworca w Goerlitz.

Premier kraju związkowego Brandenburgii zapowiedział, że tzw. „Pociąg do kultury" – czyli specjalne połączenie kolejowe pomiędzy Berlinem i Wrocławiem - będzie kursował również w 2020 r.

- Ten pociąg będzie kursował do końca 2020 r., zanim wejdzie w życie regularne połączenie między Wrocławiem a Berlinem" - powiedział Woidke.

Jeżdżący w weekendy skład ma ułatwiać mieszkańcom obu miast uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1e7gyw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e7gyw