Trwa ładowanie...

Będzie więcej połączeń kolejowych między Berlinem a Warszawą

W 2022 roku liczba połączeń kolejowych pomiędzy Warszawą a Berlinem wzrośnie do siedmiu. Dziś to zaledwie cztery połączenia. To jedno z ustaleń IV Polsko-Niemieckiego Szczytu Kolejowego.
Share
Liczba połączeń kolejowych pomiędzy stolicami wzrośnie do siedmiu w 2022 roku
Liczba połączeń kolejowych pomiędzy stolicami wzrośnie do siedmiu w 2022 rokuŹródło: East News, Fot: JACEK WAJSZCZAK/REPORTER
d27il1u

W spotkaniu uczestniczyli wiceszefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji, Renata Szczęch oraz premier kraju związkowego Brandenburgii Dietmar Woidke. Oboje są koordynatorami ds. Polsko-Niemieckiej Współpracy Przygranicznej i Regionalnej.

- Chcemy, by sprawna i szybka komunikacja kolejowa między głównymi ośrodkami na pograniczy przekładała się na lepsze poznanie sąsiadów; chcemy, by służyła przełamywaniu stereotypów i lepszemu wykorzystaniu szans gospodarczych - mówiła Renata Szczęch.

Jak dodała, Polska i Niemcy chcą dążyć do „harmonizowania" projektów inwestycyjnych z zakresu rozwoju infrastruktury kolejowej:- W tym kontekście dla polskiej strony ważną kwestią jest elektryfikacja dworca w Goerlitz.

d27il1u

Premier kraju związkowego Brandenburgii zapowiedział, że tzw. „Pociąg do kultury" – czyli specjalne połączenie kolejowe pomiędzy Berlinem i Wrocławiem - będzie kursował również w 2020 r.

- Ten pociąg będzie kursował do końca 2020 r., zanim wejdzie w życie regularne połączenie między Wrocławiem a Berlinem" - powiedział Woidke.

Jeżdżący w weekendy skład ma ułatwiać mieszkańcom obu miast uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27il1u

Podziel się opinią

Share
d27il1u
d27il1u