ycipk-3d5jzl

Bezmyślni turyści wrzucają śmieci do wybiegów. Krzywdzą tym zwierzęta

Turyści odwiedzający warszawskie zoo znów zapominają o tym jak ważne jest przestrzeganie panujących w nim zasad. Tym razem w odchodach zwierzęcia znaleziono śmieci. To kolejne świadectwo nieuwagi albo totalnej głupoty zwiedzających.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Słonica Erna na szczęście nie ucierpiała po spożyciu śmieci wrzuconych do wybiegu przez turystów.
Słonica Erna na szczęście nie ucierpiała po spożyciu śmieci wrzuconych do wybiegu przez turystów. (Facebbook.com/ Warszawskie ZOO)
ycipk-3d5jzl

Na facebookowym profilu Ogrodu Zoologicznego w Warszawie pojawiła się informacja o przykrym znalezisku, którego dokonano po minionym weekendzie. W odchodach słonicy * Erny* znajdowała się puszka po *coca-coli * oraz *opakowania po przekąskach. *

"Kochani, to co widzicie na zdjęciach to puszka po napoju i opakowania po słodkich przekąskach, które Opiekunowie znaleźli w kupie naszej słonicy Erny, po kolejnym weekendzie w zoo. Byliśmy zaniepokojeni jak Erna będzie się czuła po takim "posiłku" i uważnie obserwowaliśmy naszą słonicę. Tym razem, na szczęście okazało się, że nie ma niebezpieczeństwa” – czytamy w poście.

ycipk-3d5jzl

Obsługa przypomina, że zgodnie z regulaminem, w zoo obowiązuje* bezwzględny zakaz karmienia oraz niepokojenia zwierząt,* a także wyrzucania na wybiegi i do wolier jakichkolwiek przedmiotów. Zwiedzający zaś powinni stosować się do zaleceń pracowników oraz ochrony ogrodu zoologicznego. Mimo to widok rozkrzyczanych, wiszących na barierkach, a czasem nawet za barierkami dzieci jest zupełnie codzienny. Obsłudze zoo ciężko jest * pilnować porządku* na terenie parku a dodatkowo myśleć za nieodpowiedzialnych rodziców, którzy pozwalają swoim dzieciom na bezmyślne wybryki.

"Żeby zakaz był skuteczny muszą być jakieś * konsekwencje jego złamania” – sugerują internauci. Ich zdaniem informacyjne tabliczki z napisem „PROSZĘ NIE KARMIĆ ZWIERZĄT” powinny zostać zamienione na "BEZWZGLĘDNY ZAKAZ KARMIENIA ZWIERZĄT I WYRZUCANIA NA WYBIEGI JAKICHKOLWIEK PRZEDMIOTÓW”. Ponadto zdaniem internautów na * śmiecących i nieprzestrzegających zasad turystów powinny czekać srogie kary finansowe lub w zadośćuczynienie w formie *sprzątania terenu zoo. *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Głupota ludzi w ZOO nie zna granic. "Głaszczą zwierzęta, dają im puszki do jedzenia”

ycipk-3d5jzl
ycipk-3d5jzl
ycipk-3d5jzl
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3d5jzl