Trwa ładowanie...
d4l471i

Bezmyślni turyści wrzucają śmieci do wybiegów. Krzywdzą tym zwierzęta

Turyści odwiedzający warszawskie zoo znów zapominają o tym jak ważne jest przestrzeganie panujących w nim zasad. Tym razem w odchodach zwierzęcia znaleziono śmieci. To kolejne świadectwo nieuwagi albo totalnej głupoty zwiedzających.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Słonica Erna na szczęście nie ucierpiała po spożyciu śmieci wrzuconych do wybiegu przez turystów.
Słonica Erna na szczęście nie ucierpiała po spożyciu śmieci wrzuconych do wybiegu przez turystów. (Facebbook.com/ Warszawskie ZOO)
d4l471i

Na facebookowym profilu Ogrodu Zoologicznego w Warszawie pojawiła się informacja o przykrym znalezisku, którego dokonano po minionym weekendzie. W odchodach słonicy \* Erny\* znajdowała się puszka po _*coca-coli *_ oraz _*opakowania po przekąskach. *_

"Kochani, to co widzicie na zdjęciach to puszka po napoju i opakowania po słodkich przekąskach, które Opiekunowie znaleźli w kupie naszej słonicy Erny, po kolejnym weekendzie w zoo. Byliśmy zaniepokojeni jak Erna będzie się czuła po takim "posiłku" i uważnie obserwowaliśmy naszą słonicę. Tym razem, na szczęście okazało się, że nie ma niebezpieczeństwa” – czytamy w poście.

Obsługa przypomina, że zgodnie z regulaminem, w zoo obowiązuje\* bezwzględny zakaz karmienia oraz niepokojenia zwierząt,\* a także wyrzucania na wybiegi i do wolier jakichkolwiek przedmiotów. Zwiedzający zaś powinni stosować się do zaleceń pracowników oraz ochrony ogrodu zoologicznego. Mimo to widok rozkrzyczanych, wiszących na barierkach, a czasem nawet za barierkami dzieci jest zupełnie codzienny. Obsłudze zoo ciężko jest \* pilnować porządku\* na terenie parku a dodatkowo myśleć za nieodpowiedzialnych rodziców, którzy pozwalają swoim dzieciom na bezmyślne wybryki.

d4l471i

"Żeby zakaz był skuteczny muszą być jakieś _\* konsekwencje jego złamania” – sugerują internauci. Ich zdaniem informacyjne tabliczki z napisem „PROSZĘ NIE KARMIĆ ZWIERZĄT” powinny zostać zamienione na "BEZWZGLĘDNY ZAKAZ KARMIENIA ZWIERZĄT I WYRZUCANIA NA WYBIEGI JAKICHKOLWIEK PRZEDMIOTÓW”. Ponadto zdaniem internautów na **_śmiecących i nieprzestrzegających zasad turystów* powinny czekać srogie kary finansowe lub w zadośćuczynienie w formie _*sprzątania terenu zoo. *_

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Głupota ludzi w ZOO nie zna granic. "Głaszczą zwierzęta, dają im puszki do jedzenia”

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4l471i

Podziel się opinią

Share
d4l471i
d4l471i