Trwa ładowanie...

Bezpieczniej na Dickensa. Powstały azyle dla pieszych

Dzięki azylom będzie można bezpieczniej przekroczyć jezdnię na 4 przejściach dla pieszych.

Bezpieczniej na Dickensa. Powstały azyle dla pieszych
d11vb3v
d11vb3v

Na warszawskiej Ochocie powstały nowe azyle dla pieszych. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli bezpieczniej przechodzić przez ulice.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, azyle powstały w ramach budżetu partycypacyjnego . Projekt pod nazwą "Rakowiec przyjazny dla wszystkich (w tym pieszych i rowerzystów)" miał wpłynąć na poprawę sytuacji osób korzystających z ul. Dickensa. Z uwagi na spory ruch pojazdów przez tamtejsze przejścia dla pieszych często trudno było przejść. Dotyczyło to głównie dzieci i osób starszych, które obawiały się potrącenia przez samochód.

Dlatego ZDM przystąpił do prac i zbudował 4 azyle na przejściach przy ul. Skorochód-Majewskiego i na wysokości ul. Siemieńskiego.

To jednak dopiero pierwszy element tego projektu, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. - Kolejne to dodatkowe oświetlenie skweru przy ul. Dickensa, progi zwalniające na ul. Skorochód-Majewskiego i dopuszczenie dwukierunkowego ruchu rowerów na kilku lokalnych uliczkach - informują przedstawiciele ZDM .

Realizacja pozostałych części projektu ma nastąpić najpóźniej w trzecim kwartale bieżącego roku.

d11vb3v

ZDM chwali się, że w poprzednim roku azyle powstały w 16 miejscach w stolicy. Dzięki temu wzrosło bezpieczeństwo pieszych przekraczających jezdnię.

Źródło: ZDM/Wawalove.pl

d11vb3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11vb3v