Trwa ładowanie...

Bezpłatny pokaz filmu "Santa Rosa. Odyseja w rytmie mariachi" w kinie Kultura

Film dokumentalny o praktycznie nieznanym szerszej publiczności epizodzie II wojny światowej

Bezpłatny pokaz filmu "Santa Rosa. Odyseja w rytmie mariachi" w kinie Kultura
d21gaxp
d21gaxp

*Jutro, 29 października w warszawskim kinie Kultura odbędzie się bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego "Santa Rosa. Odyseja w rytmie Mariachi". *

Film „Santa Rosa – Odyseja w rytmie mariachi“ w reżyserii Sławomira Grünberga to historia kolonii polskich uchodźców wojennych w Meksyku, którzy po wywózce przez Sowietów na Syberię znaleźli schronienie na gościnnej meksykańskiej ziemi. Ten praktycznie nieznany szerszej publiczności epizod II wojny światowej to opowieść o ludzkiej solidarności, tolerancji i bezinteresownej pomocy, która przemawia swoją uniwersalnością do każdego, niezależnie od kraju pochodzenia, wieku czy wykształcenia.

Film powstał w oparciu o nigdzie dotychczas nie publikowane materiały archiwalne i wywiady z żyjącymi jeszcze mieszkańcami hacjendy, którzy jako dzieci zostali skazani na piekło syberyjskiej tułaczki, a teraz po raz pierwszy mają szansę podzielić swoimi wspomnieniami przed kamerą. Filmowa historia Santa Rosy jest przedstawiona oczami Joanny Matias, mieszkanki Szczecina, która wyjeżdża do Meksyku w poszukiwaniu grobu swojego dziadka – Józefa Wiercińskiego.

Po pokazie, który odbędzie 29 października 2013 roku o godz. 18.30, odbędzie się spotkanie z reżyserem i główną bohaterką filmu.

d21gaxp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21gaxp