Trwa ładowanie...

Białołęka bez szkół i przedszkoli. Władze dzielnicy mają dość

Zarząd Białołęki walczy z czasem.

Białołęka bez szkół i przedszkoli. Władze dzielnicy mają dość
d12n6bb
d12n6bb

W piątek władze Białołęki podpisały i doręczyły do siedziby Dorbudu w Kielcach odstąpienie od umów na wszystkie budowy prowadzone przez tę firmę na terenie dzielnicy. Powodem miały być opoźnienia w budowie trzech warszawskich przedszkoli i dwóch szkół.

Zarząd Dzielnicy postawił firmie utlimatum: władze liczyły na to, że chociaż część inwestycji zostanie oddanych do użytku do 1 września 2017 roku. Tak się nie stało. Tym samym Białołęka wyznaczyła termin przejęcia obiektów budowlanych. Kolejnym krokiem będzie wezwanie Dorbudu do komisyjnej inwentaryzacji na swój koszt.

Jak zaznacza portal tustolica.pl, budowa niektórych inwestycji jest już właścicie na finiszu. Jest szansa na oddanie dwóch placówek jeszcze w tym roku lub na początku 2018. - Chcemy, aby przedszkola na Głębockiej i Ceramicznej były otwarte w grudniu. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało - mówi Marzena Gawkowska, rzeczniczka urzędu dzielnicy. - Będziemy na bieżąco informować o postępach.

Możliwe, że rodzice przedszkolaków będą musieli uzbroić się w cierpliwość: Dorbud może podjąć się inwentaryzacji i będzie ją celowo przedłużał. Inwestycja przedłuży się o kolejne miesiące. Co więcej, trwa również szukanie nowych wykonawców, którzy ukończą placówki na Myśliborskiej.

- Staniemy na rzęsach, żeby przedszkole na Myśliborskiej i obie szkoły były oddane do użytku 1 września 2018 roku, ale musimy też uczciwie uprzedzić mieszkańców, że to może się nie udać. Nowe terminy poznamy po przetargach. Jeśli będzie takie zagrożenie, zrobimy wszystko, aby na potrzeby placówek oświatowych uruchomić inne obiekty - mówi Marzena Gawkowska w rozmowie z tustolica.pl.

d12n6bb

- Dla dzieci, które zostały przyjęte w rekrutacji do przedszkola na Myśliborskiej uruchamiamy jeszcze w tym roku 150 miejsc w nowym przedszkolu przy ul. Dionizosa, w lokalu wynajętym od dewelopera - trwa adaptacja pomieszczeń. Po przeniesieniu maluchów na Myśliborską, w przyszłym roku zyskamy dodatkowe 150 miejsc w Winnicy.

Źródło: tustolica.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Zagraniczne media ostro o reprywatyzacji. Hiszpańska reporterka przyjechała do Warszawy i nakręciła film

d12n6bb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n6bb