Trwa ładowanie...
dur4zf9

Białołęka kontra dziki. Pojawi się łowczy na wyłączność

Dziki na Białołęce będą pod kontrolą
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białołęka kontra dziki. Pojawi się łowczy na wyłączność
dur4zf9

Łowczy na wyłączność, specjalne patrole, a także kolejne odłownie stacjonarne - Białołęka ma dość dzików i robi wszystko, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Czy nowe pomysły przyniosą oczekiwany skutek?

Białołęka to jedna z dzielnic stolicy, gdzie dziki pojawiają się wyjątkowo często. Podchodzą blisko zabudowań i poszukują jedzenia. W ubiegłym roku tylko na terenie tej dzielnicy odłowiono ich prawie 200. Dlatego jeszcze w październiku Filip Pelc, dzielnicowy radny, zaapelował, aby Białołęce został przypisany łowczy na wyłączność.

Jak informuje portal tvnwarszawa.pl, działania radnego przyniosły skutek. W niedzielę radny napisał o sukcesie na swoim Facebooku.

Z nowym łowczym będzie się można skontaktować pod numerem telefonu 600 020 747. Jednak to nie wszystko, bo dzielnica od 1 lutego planuje też inne działania, które mają przyczynić się do ograniczenia populacji dzików i zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki temu skróci się czas oczekiwania na interwencję w przypadku pojawienia się dzikich zwierząt.

dur4zf9

- Na terenie naszej dzielnicy zostaną ustawione dodatkowo trzy odłownie stacjonarne (konstrukcje posiadające wejścia z zapadkami), do których wabione są zwierzęta, a następnie wywożone w winne części Polski. Na stałym wyposażeniu patrolu znajdzie się także jedna odłownia przenośna - informuje Urząd Dzielnicy Białołęka na swojej stronie internetowej.

Źródło: tvnwarszawa.pl/UD Białołęka/Facebook

Przeczytaj też: Pożar na Mokotowie. Ranna kobieta i dziecko

dur4zf9

Podziel się opinią

Share

dur4zf9

dur4zf9