"Biedronka" w "Feminie". Ostatni seans filmowy

"Kultura przegrała, poległa. Wstyd i hańba dla Warszawy"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Biedronka" w "Feminie". Ostatni seans filmowy
WP

Po 75 latach istnienia kino "Femina" znika z mapy Warszawy. 21 września o godz. 21.30 odbędzie się tam ostatni seans filmowy. Na plakacie, który pracownicy kina powiesili na budynku, możemy przeczytać m.in.:

Po 23.55 zapadnie cisza, zalegnie pustka. Tuz po północy rozpocznie się demontaż sprzętu, wyprowadzka i likwidacja kina. na końcu kino i zostanie zburzone. Wszystko po to, by powstał tu sklep "Biedronka".
**To wstyd i hańba dla warszawy. Chciwość, pazerność i zwykłe barbarzyństwo zwyciężyły. Kultura przegrał, poległa.** Zamiast codziennej uczty filmowej, będą pasztety i inne bzdety w codziennie niskich cenach.
Po 75 latach istnienia kino [ "Femina" ]( http://wawalove.pl/Szukaj/femina ) znika z mapy Warszawy. Zostanie tylko w pamięci i wspomnieniach.
Po II Wojnie Światowej Femina zaczęła od "Zakazanych piosenek". Skończy "Miastem 44".

Organizatorzy zapraszają na ostatnie seanse. W dniach 19-21 września, o godz. 21.30 premierowo zaprezentowane zostanie Miasto44 ( więcej o filmie ).

WP

Jeszcze do niedawna wydawało się, że jest szansa na uratowanie kultowego obiektu. "Podjęliśmy rozmowy z Biedronką na temat możliwości zachowania funkcji kulturalnych w tym budynku" - pisała nawet Hanna Gronkiewicz-Waltz na swoim facebookowym profilu. Teraz wydaje się, że sprawa "Feminy" została już rozstrzygnięta.

Przeczytajcie też: Jeździ nad Wisłą, robi zdjęcia pijącym alkohol. Grożą mu śmiercią

Podziel się
Podziel się
WP
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP