Trwa ładowanie...

"Biedronka" w miejsce "Feminy"?

Przedwojenne kino zamieni się w spożywczy dyskont?

Share
"Biedronka" w miejsce "Feminy"?
d10kvdf

Do władz Śródmieścia trafił niedawno wniosek o zmianę sposobu użytkowania i przebudowanie pomieszczeń kina Femina na funkcję usługowo-handlową. O sprawie poinformował czytelnik portalu TVN Warszawa. Sklep w tym miejscu chce stworzyć firma Jeronimo Martins, właściciel między innymi sieci Biedronka i drogerii Hebe. Czyżby w miejscu legendarnego, przedwojennego kina miał powstać dyskont spożywczy?

Sporo na to wskazuje. Wniosek o warunki zabudowy został również przesłany, do uzgodnień, stołecznemu konserwatorowi zabytków i Zarządowi Dróg Miejskich. Miejsce jest wyjątkowo atrakcyjne dla handlowców, zarówno lokalizacja, jak i spora powierzchnia - to ponad 600 metrów kwadratowych.

d10kvdf

Ta część budynku, w którym mieści się kino należy do rodziny Trepczyńskich. Ich przedstawiciel nie chce komentować sprawy, jednak potwierdza, że firma Jeronimo Martins kontaktowała się z nimi w sprawie budynku. Zarządzający kinem nie otrzymali dotychczas żadnej, oficjalnej informacji na ten temat.

Kino Femina mieści się jest przy al. Solidarności 115. Posiada 4 sale o łącznej liczbie 574 miejsc. Powstało w latach 1936-38. W 1996 roku ruszyło, po gruntownym remoncie, jako pierwszy, polski multipleks. Od tego czasu kino odwiedziło ponad 5 milionów widzów.

Jak myślicie? Czy w miejscu "Feminy" pojawi się "Biedronka"?

d10kvdf

Podziel się opinią

Share
d10kvdf
d10kvdf