Trwa ładowanie...

"Biegnij Warszawo". Utrudnienia komunikacyjne w centrum

Biegacze biegną, a kibice kibicują im, maszerując. W niedzielę przed południem na stołecznych ulicach pojawią się uczestnicy 11 edycji imprezy, która gromadzi sympatyków sportowej aktywności. Trzeba się liczyć z problemami w przejeździe przez miasto.

Warszawa. Do popołudnia niektóre z ważnych ulic na stołecznym Śródmieściu oddane będą do dyspozycji biegaczy. Autobusy i samochody zostaną skierowane na objazdy (Biegnij Warszawo)Warszawa. Do popołudnia niektóre z ważnych ulic na stołecznym Śródmieściu oddane będą do dyspozycji biegaczy. Autobusy i samochody zostaną skierowane na objazdy (Biegnij Warszawo)
d4764mu
d4764mu

To w zasadzie dwa zsynchronizowane wydarzenia. Uczestnicy imprezy "Biegnij Warszawo" mają do pokonania dwa okręgi na trasie, która wystartuje z Łazienek Królewskich i tu się zakończy. Biegacze przemieszczą się ulicą Gagarina, Belwederską, Alejami Ujazdowskimi, Piękną, Myśliwiecką i Agrykolą, a po powrocie do Łazienek wrócą na ten sam szlak, by znów dotrzeć do mety, usytuowanej w miejscu startu. To zatem będzie dziesięciokilometrowy dystans, wytyczony na odcinku pięciu kilometrów.

W tym samym czasie, tą samą drogę, tylko jednokrotnie, mają do pokonania uczestnicy wydarzenia towarzyszącego biegom. W pochodzie zorganizowanym pod hasłem "Maszeruję - Kibicuję" biorą udział osoby wspierające biegaczy, ale preferujący mniej eksploatujące formy aktywności fizycznej, dla których bieg na dystansie 10 kilometrów stanowi zbyt duże wyzwanie.

"Biegnij Warszawo". Utrudnienia komunikacyjne w centrum

Ulice, na których pojawią się uczestnicy tej masowej stołecznej imprezy, będą zamknięte od 10.30 do popołudnia, czyli w praktyce do chwili, gdy z trasy zejdzie ostatni zawodnik. Inaczej pojadą autobusy, których trasy krzyżują się z drogą, którą mają do przebycia uczestnicy.

d4764mu

Objazdami przemieszczać się będą pojazdy linii 107, 108, 116, 159, 162, 166, 180, 195, 222 i 503. Wszystkie omijać będą ten fragment Śródmieścia, który eksplorować będą biegacze i maszerujący.

"Palce diabła". Tajemniczy grzyb o woni padliny, który przybył do Polski z Australii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4764mu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4764mu