Trwa ładowanie...

Body Work - natura, fizyczność, seksualność [WIDEO]

To zaproszenie do poznawania i eksploracji ludzkiego ciała, ludzkiej natury, fizyczności i seksualności - poznajcie warszawski projekt!

Share
Body Work - natura, fizyczność, seksualność [WIDEO]
d31ow03

Ta wystawa - poświęcona ludzkiej seksualności - powstaje w ramach Festiwalu Równe Prawa do Miłości. Ekspozycja złożona z obrazów, grafik, fotografii, filmów oraz instalacji będzie pokazana w ramach ósmej edycji tej imprezy. Jak zapowiadają organizatorzy, celem wystawy jest przełamać tabu oraz stereotypy i pokazać za pomocą sztuki piękno jakie tkwi w każdym z nas, niezależnie od sylwetki, kształtów, płci, wieku czy rysów twarzy.

O wystawie opowiada nam jej główny pomysłodawca i realizator, Patryk Śledziński.

Jaka jest idea wystawy ?

Ideą wystawy jest pokazanie za pomocą sztuki, jakże szeroko pojmowanej ludzkiej seksualności, natury oraz fizyczności. Pragniemy zaprezentować warszawskiej publice ludzkie ciało z perspektywy, której wcześniej ona nie znała, albo poznać nie chciała. Pora obalić tabu kobiecych piersi oraz męskich członków, dla których miejsce według społecznego dyskursu jest jedynie w materiałach pornograficznych. Odnajdujemy piękno w ludzkim ciele, niezależnie od płci, wieku, kształtów czy kontur jego właścicieli. Jednakże, seksualność stanowi dla nas także i ludzki umysł, ludzkie zachowania oraz fantazje. W celu wyrażenie tego przychodzi nam z pomocą sztuka.

d31ow03

Dlaczego uważasz, że wystawa jest potrzebna?

W dobie ostatnich debat dotyczących płci seksualnej i płci społecznej, nieco zagubiliśmy obraz człowieczeństwa w drugiej osobie. Kościelny kapłan przywdziewający habit, aktywistka FEMENu z odsłoniętymi piersiami czy polityk noszący dumnie garnitur, są jedynie formami tego jak ludzie postrzegają swoją własną seksualność, starając się ją ukryć lub też publicznie obnażyć. Miejsce wystawy ma być swoistą Aśramą dla ducha, w którym to pogodzimy się ze swoją własną, zakompleksioną cielesnością. Młode artystki oraz młodzi artyści, wystawiając swoje odważne, niepokazywane dotychczas prace, udowodnią nam, że to jak postrzegamy naszą seksualność, zależy jedynie od nas samych.

Czytaj również: Warszawiacy są do du.y!

Co będzie można zobaczyć na wystawie?

Będzie wiele nagości, zarówno tej widzianej gołym okiem, jak i tej zrodzonej w naszej wyobraźni, gdy fantazjami rozbieramy drugą osobę. Pokażemy wam, że nasza reakcja na poszczególne gołe ciało lub też stosunek płciowy, zależy nie tylko od wyglądu, ale też od zapachu, dotyku oraz dźwięku. Innymi słowy, pobudzimy wasze zmysły. Zaprezentujemy wam w jaki sposób to co na siebie nakładacie, definiuje waszą seksualność. Od naszyjnika z krzyżykiem po białe skarpetki. Wprowadzimy was w świat fetyszy, w którym się z pewnością odnajdziecie, a do którego się nie przyznacie już po wyjściu z niego. Gwarantujemy, że w trakcie wystawy otworzycie swe oczy, dotychczas „szeroko zamknięte”.

Dziękujemy za rozmowę.

Wystawa ma być otwarta (darmowy wstęp) dla wszystkich - wedle zasady powszechnej dostępności dóbr kultury. Organizatorzy planują wydać także album poświęcony wystawie. Obecnie zbierają fundusze na realizację pomysłu poprzez popularny ostatnio portal PolakPotrafi.pl - każdy może w ten sposób stać się współrealizatorem. Warto wesprzeć taką inicjatywę, szczególnie że można wpłacić nawet symboliczną złotówkę!

d31ow03

Wiecej informacji o wystawie i jej dofinansowaniu: polakpotrafi.pl/projekt/body-work

d31ow03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31ow03