Bohaterka powstania skomentowała oprawę Legii Warszawa. "Szkoda, że tak małą scenę zrobiliście"

"Grażka" uczestniczyła w słynnej obronie Pałacyku Michla na warszawskiej Woli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bohaterka powstania skomentowała oprawę Legii Warszawa. "Szkoda, że tak małą scenę zrobiliście"

"Grażka" walczyła w Powstaniu Warszawskim. Zwróciła się do kibiców Legii Warszawa, którzy przygotowali wyjątkową oprawę podczas meczu z Kazachstanem. - Szkoda, że tak małą scenę zrobiliście - komentuje.

- Mówi Grażka z Pałacu Michla. Bardzo jestem dumna z was. Bardzo was szanuję, że wiecie co robicie, że walczycie różnymi sposobami o naszą Ojczyznę, o Polskę - przyznaje kobieta na nagraniu udostępnionym na Twitterze przez Marcina Czaplińskiego, warszawskiego społecznika.

Co sądzi o oprawie na stadionie? - Bardzo mi się podobała. Szkoda, że tak małą scenę zrobiliście. Teraz trzeba dużo mówić, dużo robić - komentuje.

Film można obejrzeć

"Grażka" to Anna Złoch - Mizikowska, rocznik 1926. Podczas Powstania Warszawskiego należała do batalionu "Parasol" i uczestniczyła m.in. w słynnej obronie Pałacyku Michlera (Michla) na warszawskiej Woli. Po zakończeniu drugiej wojny, w 1945 roku, została skazana na osiem lat więzienia. W wyniku amnestii jej kara została zamieniona na dwa lata w zawieszeniu. W 1949 roku ukończyła studia prawnicze.

Przeczytaj też: Oprawa Legii wzorowana na komunistycznym arcydziele? "Kino radzieckie pozostaje źródłem inspiracji do dziś"

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.