Trwa ładowanie...

Bohaterowie "Alternatywy 4" znów na Ursynowie. Tak mieszkańcy zmieniają dzielnice

Murale z bohaterami słynnego serialu zostały zgłoszone po raz drugi do budżetu partycypacyjnego. Pomysłodawcą jest Bartosz Padlewski i Goretta Szymańska z grupy "Ursynowskie murale". - Nie wszyscy wiedzą, że właśnie w tym bloku toczyła się akcja serialu - mówi WawaLove Goretta Szymańska.

Bohaterowie "Alternatywy 4" znów na Ursynowie. Tak mieszkańcy zmieniają dzielniceŹródło: UM Warszawa, fot: UM Warszawa
d3vaej3
d3vaej3

Dwa murale, które mają powstać przy ulicy Grzegorzewskiej 1 i 3 będą przedstawiać bohaterów serialu Stanisława Barei. - Mural na bloku nr 1 przedstawia klatkę, po której chodzą główni bohaterowie serialu. Natomiast mural na bloku nr 3 będzie przedstawiał sceny z serialu. Niestety nie da się umieścić wszystkich postaci, dlatego trwają jeszcze prace nad ostatecznym kształtem murali. Mam nadzieję, że uda się umieścić jak najwięcej bohaterów. Poza tym powstanie tablica upamiętniająca postaci serialu - mówi WawaLove Goretta Szymańska.

Zobacz wideo: Murale w Europie

Ursynów jeszcze do niedawna był dzielnicą sypialną składającą się z betonowych płyt. W jednym z bloków przy ulicy Grzegorzewskiej 3 kręcono właśnie ten serial. Fabuła przedstawia perypetie mieszkańców w PRL. Stąd pomysł na utworzenie takiegio muralu. - W 2018 roku przypada 35 rocznica wyprodukowania tego kultowego serialu. A nie wszyscy wiedzą, że właśnie w bloku z nr 1 toczyła się akcja serialu - dodaje Szymańska.

- Projekt był już zgłaszany w ubiegłym roku, ale nie zdobył wymaganej liczby głosów w głosowaniu mieszkańców. Tym razem na 99 % się uda, gdyż mamy doświadczenie i pomysły na skuteczne promowanie projektu. Zapraszamy do głosowania w czerwcu - zachęca spółautorka projektu. Projekty murali powstały przez agencję Bakcyl Studio Bartka Podlewskiego, jednego z pomysłodawców inicjatywy.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Eksplozja w budce z kebabem. Obok trwa rozbiórka atrapy samolotu

d3vaej3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vaej3