Trwa ładowanie...
d39xm1d

Bohaterscy kierowcy nagrodzeni przez prezydent Warszawy

"Nieśli pomoc przechodniom, pasażerom i rowerzystom"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bohaterscy kierowcy nagrodzeni przez prezydent Warszawy
d39xm1d

Nie byli obojętni. Ratowali ludzkie zdrowie i życie. Dziś otrzymali podziękowania. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz spotkała się z kierowcami autobusów miejskich, którzy podczas pracy nieśli pomoc. Kierowcy otrzymali podziękowania i dyplomy.

Grzegorz Górski w czasie jednego z kursów zauważył mężczyznę, który leżał na chodniku. Postanowił sprawdzić, co mu się stało. Zatrzymał autobus, wysiadł i podbiegł do leżącego. Okazało się, że mężczyzna jest nieprzytomny. Szybko podjął reanimację. Kiedy poszkodowany odzyskał przytomność, wezwał karetkę i policję. Kiedy na miejscu pojawili się ratownicy, kierowca wsiadł do autobusu i pojechał dalej. Wyróżniony uważa, że każdy, kto byłby na jego miejscu powinien się tak zachować. Sam nie uważa, żeby jego działanie było czym, nadzwyczajnym.

Przeczytajcie więcej o tej sprawie

d39xm1d

Kierowcy Miejskich Zakładów Autobusowych przechodzą specjalne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wiedza ta przydała się między innymi panu Pawłowi Burkowi, który w czasie nocnego kursu ratował pasażera, pobitego wcześniej przez dwóch mężczyzn. Kierowca odgonił napastników i zajął się poszkodowanym. Udzielił mu pierwszej pomocy i wezwał służby ratownicze. Paweł Burek przyznał, że często pracuje w nocy i do podobnych sytuacji dochodziło już w przeszłości. Nagrodzeni kierowcy otrzymali od swojego pracodawcy premie pieniężne.

Źródło: IAR

Bohaterowie z MZA! Nieśli pomoc przechodniom, pasażerom i rowerzystom. Dzisiaj spotkałam się z dziesięcioma kierowcami...

Posted by [ Hanna Gronkiewicz-Waltz ]( https://www.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz/ ) on  [ 2 listopada 2015 ]( https://www.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz/posts/993555580704767 )

Przeczytajcie też: Agnieszka Mikołajska z Warszawy najlepszym kierowcą komunikacji*miejskiej*

Podziel się
d39xm1d

Podziel się opinią

Share

d39xm1d

d39xm1d