Trwa ładowanie...

Bohaterski kierowca linii 116. "W pierwszym dniu pracy uratował życie pasażerce"

O szczegółach tej historii można przeczytać na profilu społecznościowym MZA.

Bohaterski kierowca linii 116. "W pierwszym dniu pracy uratował życie pasażerce"
d1ovngw
d1ovngw

Kolejny przykład na wzorcową postawę wśród stołecznych kierowców. Pan Janusz Kieplin 12 lutego przyszedł po raz pierwszy do pracy w warszawskich autobusach i zdążył uratować życie jednej z pasażerek.

Jak czytamy na profilu społecznościowym Miejskich Zakładów Autobusowych, był piątkowy wieczór a kierowca 116 jadąc w kierunku Wilanowa, zbliżał się do przystanku Foksal. Tuż po godz. 20 podróżni zaalarmowali pana Janusza, że młoda kobieta właśnie straciła przytomność. Po chwili wyniesiono ją z pojazdu na ławkę pobliskiego przystanku. Kierowca błyskawicznie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy . Pan Janusz ułożył kobietę w bezpiecznej pozycji i rozpoczął resuscytację. Wokół zgromadzili się gapie, jednak niestety nikt nie zaoferował swojej pomocy.

Akcja zakończyła się pełnym sukcesem, ponieważ po kilku minutach pasażerka odzyskała przytomność. W międzyczasie pojawiła się też załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała kobietę do szpitala. Bez wątpienia interwencja pana Janusza Kieplina uratowała dziewczynie życie, a być może jakiś wpływ miała druga aktywność bohatera. Kierowca z Oddziału Woronicza jest bowiem również zawodowym wojskowym, który dba o sprawność i kondycję fizyczną. Od 12 lutego jest też zatrudniony w niepełnym wymiarze godzin w Miejskich Zakładach Autobusowych.

d1ovngw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ovngw