Trwa ładowanie...
dnr1ba8

Bomba w górę! Rusza kolejny sezon wyścigów na Służewcu

"8 gonitw, w tym dwie imienne"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bomba w górę! Rusza kolejny sezon wyścigów na Służewcu
dnr1ba8

Już w najbliższą niedzielę inauguracja kolejnego sezonu wyścigowego. Po zimowej przerwie konie, dżokeje i ich miłośnicy powrócą na warszawski tor. Popularny, wyścigowy przebój "Bomba w górę" w wykonaniu niezapomnianego Jaremy Stępowskiego usłyszymy już 17 kwietnia o godz. 14.00.

- Tego dnia zobaczyć będzie można 8 gonitw, w tym dwie imienne - mówi WawaLove.pl Sylwester Puczen z biura prasowego Toru Służewiec. - Na miejsce przyjadą też food trucki, przewidzieliśmy również atrakcje dla dzieci - zachęca.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalną linię autobusową o numerze 300. Dowiezie ona chętnych z przystanku metra Wilanowska (zajezdnia autobusowa) pod sam Tor na Służewcu .

dnr1ba8

Bilety tradycyjnie w cenie 5 zł (strefa B) oraz 15 (strefa A). Jak podkreśla rzecznik, w tym roku nie będzie loży honorowej. Zastąpi ją specjalny namiot, który stał będzie pośrodku toru.

Pierwsza gonitwa rozpocznie się o godz. 14.00. ostatnia o 17.30. Warszawiacy oraz przyjezdni zobaczą osiem gonitw, na dystansie od 1300 do 2000 metrów. Tegoroczny sezon ma 54 dni wyścigowe. Wśród najważniejszych punktów sezonu są m.in. Gala Derby - 3 lipca, Jesienna Gala Wielka Warszawska - 2 października i zamknięcie sezonu 20 listopada. Tor wyścigowy ma 2200 metrów. Mieści się na 150 hektarach. Wyścigi konne na Służewcu odbywają się od 1939 roku.

Przeczytajcie też: Wracają multimedialne fontanny. Bohaterkami pokazu będą warszawskie syrenki

dnr1ba8

Podziel się opinią

Share
dnr1ba8
dnr1ba8