Trwa ładowanie...
ycipk-39bivb

Braki w policji. Poseł pyta, ilu "choruje" w Warszawie

Poseł PO Michał Szczerba zapytał Komendę Stołeczną Policji, jak wielu jej funkcjonariuszy przebywa na zwolnieniu chorobowym. Trwająca akcja protestacyjna policji może utrudnić obstawę obchodów stulecia odzyskania niepodległości w stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ilu policjantów ze stołecznego wydziału prewencji jest na L4? Tego chce dowiedzieć się poseł PO
Ilu policjantów ze stołecznego wydziału prewencji jest na L4? Tego chce dowiedzieć się poseł PO (WP.PL)
ycipk-39bivb

Polityk PO dopytuje jaka jest aktualna liczba funkcjonariuszy w warszawskim garnizonie, którzy przebywają na tzw. L4. Poseł chce też wiedzieć, ilu funkcjonariuszy z oddziałów prewencji jest na zwolnieniu chorobowym.

Pytania mają związek z akcją protestacyjną policji. Mundurowi walcząc o wyższe zarobki i przywileje pracownicze, w listopadzie zaczęli masowo odchodzić na zwolnienia chorobowe. "Psia grypa" panuje we wszystkich województwach, w niektórych miastach zamykane są posterunki.

ycipk-39bivb

Dwa radiowozy patrolujące Warszawę? Policja zaprzecza

Szczerba tuż po północy napisał na Twitterze, że cały wydział wywiadowczo-patrolowy z warszawskiego Ursynowa przebywa na L4. "Bezpiecznej nocy" - skomentował. W ciągu dnia upublicznił artykuł stołecznej "Gazety Wyborczej", z którego wynikało, że w nocy po Warszawie jeździły zaledwie dwa patrole.

Na jego wpis zareagowali pracownicy Komendy Stołecznej Policji. Mundurowi zapewnili, że na terenie Warszawy "operowało ponad 20 patroli ruchu drogowego". "Powielanie takich wiadomości świadczyć może o braku wiedzy lub świadomym kolportażu #fakenews" - napisano.

ycipk-39bivb

Braki w garnizonach. Co z obchodami w Warszawie?

Kulminacja protestu policjantów utrudni zabezpieczenie obchodów stulecia odzyskania niepodległości, gdzie potrzeba wyjątkowej mobilizacji wszystkich służb. - (...) nie ma takiej liczby policjantów pozostających w służbie, nie ma takich sił na ulicach, które są w stanie zabezpieczyć jakikolwiek marsz - powiedział asp. sztab. Rafał Jankowski, szef NSZZ Policjantów.

Zobacz także: Budka w programie "Tłit": Gronkiewicz-Waltz pokazała, jak trzeba się zachować

ycipk-39bivb

Jego zdaniem dojście do skutku obu planowanych w stolicy marszów narazi wielu ludzi na niebezpieczeństwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-39bivb

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-39bivb

ycipk-39bivb
ycipk-39bivb