Trwa ładowanie...

Brakuje 20 milionów na śmieci! A to dopiero pierwszy miesiąc...

Pierwszy miesiąc obowiązywania uchwały śmieciowej wyjątkowo niekorzystny. Do ratusza wpłynęła zaledwie połowa planowanej kwoty. Czy to starczy, by zapłacić firmom odbierającym odpady?

Share
Brakuje 20 milionów na śmieci! A to dopiero pierwszy miesiąc...
d3xks3g

Spodziewaliśmy się, że pierwszy miesiąc będzie słaby. Ale na pewno nie, że zabraknie aż połowy - powiedziała Super Expressowi Agnieszka Kłąb, rzecznik ratusza.

Opłaty za śmieci miały przynieść miastu do końca roku 232 miliony złotych. Taki zapis wciąż istnieje w tegorocznym budżecie. Oznacza to, że miesięcznie do ratusza miałoby wpływać około 40 milionów złotych. W lipcu jednak było to zalewie 21 milionów...

Zapis w budżecie ma być odpowiednio skorygowany, ale dopiero we wrześniu. Stawki zostały bowiem zmniejszone , ale nie uwzględniono tego w budżecie. Na razie nie wiadomo, o ile ta kwota miałaby być mniejsza. Czy to wystarczy, by zapłacić firmom, które odbierają odpady? Całość mają przecież pokryć właśnie opłaty pobrane z owego "podatku".

d3xks3g

Tego dowiemy się dopiero, gdy od firm spłyną faktury za lipiec - odpowiada Agnieszka Kłąb. - Mamy nadzieję, że wystarczy. A jeśli nie, dołożymy z kolejnych miesięcy.

d3xks3g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xks3g
d3xks3g