Trwa ładowanie...
d3erly6

Brakuje wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży

Głównym zadaniem warszawskich wolontariuszy będzie zapewnienie obsługi gości i turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brakuje wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży
d3erly6

Warszawa potrzebuje 1000 wolontariuszy w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży. Jak dotąd chęć pomocy podczas tygodnia diecezjalnego ŚDM zadeklarowało tylko 750 osób. Rekrutacja przedłużona została do 17 maja.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca. Tydzień poprzedzający główne celebracje, od 21 do 25 lipca 2016, młodzi spędzą w diecezjach całej Polski.

Głównym zadaniem warszawskich wolontariuszy będzie zapewnienie obsługi gości i turystów. Będą oni pracować m.in. na lotnisku, dworcu oraz na ulicy. Będą też zaangażowani w organizację różnych projektów kulturalnych, turystycznych i kościelnych.

d3erly6

Młodzi ludzie którzy się zgłosili uważają, że wolontariat może być dla nich wspaniałą przygodą. To szansa na zawarcie nowych przyjaźni, wymianę doświadczeń, naukę języka obcego. Dla wielu będzie to również trening własnego charakteru i okazja do przezwyciężania własnych słabości.

Aby zostać wolontariuszem, podczas tygodnia diecezjalnego ŚDM, trzeba do 20 maja mieć ukończone 18 lat. Należy też wypełnić i wysłać formularz znajdujący się na stronie internetowej organizatora .

Źródło: (IAR)

Pzreczytaj też: Znamy program "Warszawskiej Jesieni"

Podziel się
d3erly6

Podziel się opinią

Share

d3erly6

d3erly6