Trwa ładowanie...
diltkbw

Bramki na II linii metra – jak z nich korzystać

ZTM przygotowało filmy instruktażowe
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bramki na II linii metra – jak z nich korzystać
diltkbw

Otwarcie drugiej linii metra podobno już w ten weekend.Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza w rozmowie z Wawalove.pl nie potwierdza jeszcze konkretnej godziny ani dnia.* Wszystkie znaki na niebie i na ziemi, i pod ziemią wskazują na to, że będzie to w niedzielę, ale nie moge niczego potwierdzić* - mówi -* Konkretne informacje będziemy mogli podać na kilka godzin przed otwarciem. Wszystko wskazuje jednak na to, że metro zacznie kursować od godziny 10:00 w niedzielę.*

Zobacz: Metro "już za kilkadziesiąt godzin" Tymaczasem ZTM wyjaśnia przy pomocy filmów instruktażowych wyjaśnia, jak korzystać z nowym bramek w metrze. Na stacjach centralnego odcinka II linii metra nie ma znanych z I linii „kołowrotków”, które po skasowaniu biletu trzeba popchnąć aby wejść do strefy biletowej. Są za to bramki, przez które pasażer przechodzi, gdy rozsuną się na boki szklane płyty.

Korzystanie z bramek na II linii metra jest bardzo proste: wystarczy przyłożyć kartę lub wsunąć bilet, a szklane płyty otworzą się same. Pamiętać trzeba jednak o kilku podstawowych zasadach - mówi ZTM. Wchodząc na stację trzeba skierować się do bramki oznaczonej zieloną strzałką. Przezroczyste tafle są oznakowane żółtymi pasami tak, aby były dobrze widoczne. Po przyłożeniu karty do czytnika od razu rozsuną się szklane płyty, otwierając tym samym przejście. Oczywiście do podziemnej kolejki można wejść również przy użyciu biletu kartonikowego. Ważne! Bramka nie otworzy się dopóki bilet nie zostanie odebrany. Wychodząc ze stacji także trzeba przejść przez bramkę z zieloną strzałką. Szklane drzwi rozsuną się automatycznie. Opiekunowie, którzy podróżują z dziećmi niekorzystającymi jeszcze z biletu, powinni prowadzić je tuż przed sobą. Bramka zamyka się automatycznie za przechodzącym pasażerem.

diltkbw

Dla osób niepełnosprawnych, rodziców z wózkami czy podróżnych z większym bagażem na każdej stacji są szersze bramki. Taka bramka jest dwukierunkowa, tzn. jest wejściem i wyjściem. Kierunek ruchu pokazują oznaczenia - jeśli wyświetlany jest symbol czerwonego krzyżyka, trzeba przepuścić osobę idącą z przeciwnego kierunku. Po chwili na bramce pokaże się zielona strzałka oznaczająca możliwość przejścia z tej strony.

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował filmy pokazujące, jak korzystać z nowych bramek.

Jak przechodzić przez bramkę

Jak przechodzić z wózkiem dziecięcym przez bramki bagażowe

Jak przechodzić przez bramkę z większym bagażem

Wyjście ze stacji metra

* Nieprawidłowe przejście przez bramkę*

diltkbw

Podziel się opinią

Share
diltkbw
diltkbw