Trwa ładowanie...
cbśp
+1
Karol Lewandowski
12-10-2016 10:35

Brawurowa akcja CBŚP. Sceny jak z filmu [WIDEO]

Starty Skarbu Państwa z tytułu nielegalnej działalności wynoszą prawie 9 milionów złotych.

Brawurowa akcja CBŚP. Sceny jak z filmu [WIDEO]
d4dyww5
d4dyww5

*Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji musieli użyć piły mechanicznej oraz granatów hukowych, by dostać się do nielegalnej wytwórni papierosów, ukrytej w podziemiach dawnej fabryki traktorów w Ursusie. Policjanci CBŚP zatrzymali w sumie 13 osób. Zabezpieczono ponad 3,5 mln papierosów, 9 ton krajanki oraz maszyny produkcyjne. *

Starty Skarbu Państwa z tytułu nielegalnej działalności wynoszą prawie 9 milionów złotych. Cztery zatrzymane osoby odpowiadać będą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna za kierowanie nią. 39-letniemu liderowi grupy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Nielegalna fabryka w Ursusie

To kolejne w tym roku uderzenie w nielegalną przestępczość tytoniową. Funkcjonariusze CBŚP z Warszawy wraz z celnikami zlikwidowali fabrykę papierosów w Ursusie. Była zlokalizowana w betonowych podziemiach dawnej fabryki traktorów. Osoby, które trudniły się produkcją papierosów zabarykadowały się wewnątrz i policjanci musieli pokonać trzy pary drzwi prowadzące do właściwej hali produkcyjnej. Przy użyciu pił dostali się do środka, gdzie 3 mężczyzn położyło się na podłodze, wiedząc, że nie mają szans na ucieczkę. W hali cały czas działała produkcja nielegalnego towaru. Mężczyźni nie zdążyli bowiem wyłączyć maszyn.

Funkcjonariusze CBŚP jednocześnie wkroczyli do czterech innych miejsc w powiecie pruszkowskim, gdzie zostało zatrzymanych kolejne 5 osób.

d4dyww5

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 1,3 mln gotowych papierosów i 6,5 tony krajanki tytoniowej o wartości ponad 5 mln zł oraz dwie maszyny do produkcji papierosów. W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie 5 mężczyzn usłyszało zarzuty nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych i przechowywania wyrobów tytoniowych. Teraz mężczyźni będą dozorowani przez policję.

Kolejna zlikwidowana fabryka

Druga ze zlikwidowanych fabryk zlokalizowana była w powiecie kutnowskim. Funkcjonariusze CBŚP z Łodzi wkroczyli do pomieszczeń po kurnikach w momencie trwania nielegalnej produkcji. Na miejscu była pełna linia technologiczna obsługiwana przez 4 mężczyzn. Policjanci zabezpieczyli 2,5 mln gotowych papierosów i 2,5 tony tytoniu. Jak oszacowali funkcjonariusze, w fabryce produkowano kilkaset tysięcy papierosów dziennie.

Tylko na podstawie zabezpieczonego towaru straty Skarbu Państwa oszacowano na prawie 4 mln złotych.

Policjanci dotarli również do organizatora fabryki – 39-letniego mężczyzny, który został zatrzymany i przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Kutnie. Usłyszał tam zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałym czterem mężczyznom przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Wszyscy najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.

d4dyww5
d4dyww5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dyww5