Trwa ładowanie...

Brawurowa akcja strażników miejskich. Uratowali 6-miesięczną dziewczynkę

W wyniku hamowania autobusu, urazu doznało małe dziecko - przestało oddychać. Na pomoc dziewczynce ruszyli strażnicy miejscy.

Share
Brawurowa akcja strażników miejskich. Uratowali 6-miesięczną dziewczynkę
d2ej0u4

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek w jednym z stołecznych autobusów. 6-miesięczna dziewczynka przestała oddychać - na ratunek dziecku ruszyli znajdujący się w pobliżu strażnicy miejscy.

We wtorek ok. godz. 11 strażnicy miejscy z III Oddziału Terenowego zauważyli na ul. Bitwy Warszawskiej gwałtownie hamujący autobus miejski. Pojazd zatrzymał się, a wysiadający z niego pasażerowie zaczęli wzywać pomocy. Okazało się, że w wyniku hamowania, urazu doznało małe dziecko. Strażnicy miejscy natychmiast podjęli interwencję.

- Kiedy wbiegłam do autobusu matka krzyczała, żeby pomóc dziecku, które wiozła w wózku. Jej 6-miesięczna córka nie oddychała. Wyniosłam dziecko na zewnątrz i podjęłam resuscytację. Po chwili dziewczynka zaczęła oddychać. Aż do przyjazdu karetki trzymałam palce na jej klatce piersiowej aby w razie potrzeby podjąć masaż serduszka dziewczynki – powiedziała apl. Natalia Bielska z Referatu Szkolnego III Oddziału Terenowego.

Ratownicy z przybyłej na miejsce karetki pogotowia przewieźli dziecko do szpitala dziecięcego.

d2ej0u4

Źródło: Straż Miejska Warszawa

Przeczytajcie również: * Za darmo: Europejski Dzień bez Samochodu. Warszawiacy pokonają korki?*

d2ej0u4

Podziel się opinią

Share
d2ej0u4
d2ej0u4