Trwa ładowanie...

Broń, amunicja i 50 kg materiałów wybuchowych. CBŚP zatrzymało 21-latka

Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Broń, amunicja i 50 kg materiałów wybuchowych. CBŚP zatrzymało 21-latka
d22o7io
d22o7io

Amunicję, materiały wybuchowe i różnego rodzaju broń ukrytą w specjalnych skrytkach, zabezpieczyli policjanci CBŚP w gminie Belsk Duży (pow. grójecki). Zatrzymano 21-letniego Damiana S., który prawdopodobnie usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grójcu.

Policjanci CBŚP w Radomiu otrzymali informację, że jeden z mieszkańców powiatu grójeckiego gromadzi broń. W zabudowaniach mieszkalnych, gospodarczych i specjalnych skrytkach znaleziono materiały wybuchowe, amunicję i broń.

Funkcjonariusze zabezpieczyli: 19 sztuk amunicji przeciwlotniczej, 1235 amunicji do broni palnej, 8 granatów przeciwpiechotnych, 200 gramów prochu, karabin i pistolet Mauser, CKM, 2 rewolwery, broń pneumatyczną, 12 elementów broni palnej i 23 zapalniki. Ponadto na działce rolnej i w lesie, w specjalnych skrytkach ziemnych funkcjonariusze znaleźli 73 granaty moździerzowe i 6 pocisków artyleryjskich wypełnionych 50 kilogramami materiału wybuchowego.

Wezwano saperów, którzy zabezpieczyli materiały.

Przeczytaj też:

d22o7io
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22o7io