Trwa ładowanie...

Budowa nowego skweru przy Kondratowicza

W przyszłości, wzdłuż Kanału Bródnowskiego ma prowadzić ścieżka rowerowa

Share
Budowa nowego skweru przy Kondratowicza
d47t9xq

Targówek coraz mocniej kojarzy się mieszkańcom z nowymi i ciekawymi działaniami służącymi poprawie wizerunku jak i codziennego funkcjonowania dzielnicy. Władze ratusza przy ulicy Kondratowicza realizują interesujące projekty, które wpływają na pozytywny odbiór dzielnicy.

W ramach realizacji zagospodarowania terenów zielonych wzdłuż Kanału Bródnowskiego wykonany będzie skwer przy ul. Kondratowicza, zlokalizowany pomiędzy Kanałem Bródnowskim i Osiedlem przy ul. Zaciszańskiej. W przyszłości, po odzyskaniu przez m. st. Warszawa terenu z nielegalnymi wgrodzeniami mieszkańców, będzie on połączony ciągiem pieszo rowerowym z ul. Przy Wodzie i dalej z ul. Rolanda.

Skwer będzie miał powierzchnię ok. 2 700 m2. Centralnym punktem skweru będzie fontanna z kaskadą wodną o wysokości ok. 1m przechodząca następnie w płytkie zbiorniki przenikające się z korytami roślinności wodolubnej. Nad tym zbiornikiem przewidziano 3 mostki, w tym 2 o znaczeniu komunikacyjnym. Cały zespół będzie iluminowany.

Całość prac budowlanych zostanie zakończona na początku 2013 roku, uruchomienie fontanny, ze względu na warunki atmosferyczne nastąpi już wiosną.

d47t9xq
d47t9xq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47t9xq
d47t9xq