Trwa ładowanie...

Budowa nowego skweru przy Kondratowicza

W przyszłości, wzdłuż Kanału Bródnowskiego ma prowadzić ścieżka rowerowa

Budowa nowego skweru przy Kondratowicza
d12n6bb
d12n6bb

Targówek coraz mocniej kojarzy się mieszkańcom z nowymi i ciekawymi działaniami służącymi poprawie wizerunku jak i codziennego funkcjonowania dzielnicy. Władze ratusza przy ulicy Kondratowicza realizują interesujące projekty, które wpływają na pozytywny odbiór dzielnicy.

W ramach realizacji zagospodarowania terenów zielonych wzdłuż Kanału Bródnowskiego wykonany będzie skwer przy ul. Kondratowicza, zlokalizowany pomiędzy Kanałem Bródnowskim i Osiedlem przy ul. Zaciszańskiej. W przyszłości, po odzyskaniu przez m. st. Warszawa terenu z nielegalnymi wgrodzeniami mieszkańców, będzie on połączony ciągiem pieszo rowerowym z ul. Przy Wodzie i dalej z ul. Rolanda.

Skwer będzie miał powierzchnię ok. 2 700 m2. Centralnym punktem skweru będzie fontanna z kaskadą wodną o wysokości ok. 1m przechodząca następnie w płytkie zbiorniki przenikające się z korytami roślinności wodolubnej. Nad tym zbiornikiem przewidziano 3 mostki, w tym 2 o znaczeniu komunikacyjnym. Cały zespół będzie iluminowany.

Całość prac budowlanych zostanie zakończona na początku 2013 roku, uruchomienie fontanny, ze względu na warunki atmosferyczne nastąpi już wiosną.

d12n6bb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n6bb