Trwa ładowanie...

Budżet partycypacyjny. Od piątku można głosować na 1628 projektów

Od piątku do 30 czerwca można głosować na projekty zgłoszone przez mieszkańców Warszawy. Dzięki temu możemy zmieni swoje osiedlowe otoczenie. Projekty, które zdobędą największą ilość głosów, będą zrealizowane w 2019 roku.

Budżet partycypacyjny. Od piątku można głosować na 1628 projektówŹródło: Pixabay.com, fot: CC0 Public Domain
d31oyc4

Pod koniec maja zakończył się etap weryfikacji 2433 projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Autorzy, których projekt został odrzucony do 12 maja mieli możliwość odwołania się od wyniku. W związku z tym do burmistrzów dzielnic wpłynęło prawie 140 odwołań.

Ostatecznie w wyniku ponownej weryfikacji swój status na „zweryfikowany pozytywnie” zmieniło ponad 30 projektów. Natomiast około 76% projektów zostało zweryfikowanych pozytywnie i 12% czyli 296 pomysłów zostało wycofanych przez samych projektodawców.

Głosować na najlepszy projekt można tutaj.

d31oyc4

Stołeczny ratusz wyjaśnia, że nie trzeba być zameldowanym, nie trzeba być pełnoletnim, wystarczy mieszkać w Warszawie, aby wziąć udział. Można zagłosować internetowo, wchodząc na stronę www.twojbudzet.um.warszawa.pl albo papierowo, oddając kartę do głosowania osobiście w wyznaczonym punkcie i pokazując dokument potwierdzający tożsamość.

Ogłoszenie wyników będzie 12 lipca o godz. 18:00 na Bulwarze gen. George’a Smitha Pattona.

Zobacz także: Jan Śpiewak :"PO i PiS mają w stolicy wspólne interesy"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d31oyc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31oyc4