Trwa ładowanie...
d15yv2n

Bułgar przemycał 3,5 kg kokainy w plecaku na Lotnisku Chopina. "To rekord"

To rekordowe przejęcie narkotyków na tym lotnisku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bułgar przemycał 3,5 kg kokainy w plecaku na Lotnisku Chopina. "To rekord"
d15yv2n

*Celnicy zatrzymali 33-letniego obywatela Bułgarii na warszawskim lotnisku Chopina. Mężczyzna leciał z Brazylii i próbował przemycić 3,5 kg kokainy. Wartość znalezionych narkotyków to 700 tys. złotych. *

"Było to rekordowe w tym roku przejęcie narkotyków na Lotnisku Chopina" - powiedział rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie podinsp. Piotr Tałałaj. Poinformował, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonej kokainy to 700 tys. złotych.

"Zazwyczaj, tego typu przemycany towar cechuje bardzo wysoka czystość. W tym przypadku handlarze narkotyków mogliby przygotować nawet 30 tysięcy działek" - powiedział rzecznik.

d15yv2n

Jak ujawnił, narkotyki były ukryte w ściankach i paskach plecaka oraz torby podręcznej.

"Były owinięte folią i gąbką. Całość sprawiała wrażenie zwyczajnych bagaży. Dopiero po rozpakowaniu bagaży na ekranie urządzenia rtg można było zauważyć, że w środku jest coś jeszcze" - powiedział Tałałaj.

"Po rozpruciu, celnicy wyjęli siedem pakunków. Wydobyta substancja przebadana została narkotestem, który dał pozytywny wynik wskazujący na obecność kokainy" - dodał.

Jak poinformował, zatrzymany 33-latek decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za przemyt narkotyków grozi do pięciu lat więzienia. Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem prokuratury.

d15yv2n

Źródło: PAP

Przeczytaj też: Protest w metrze. Pojawiły się ogromne napisy "konstytucja"

d15yv2n

Podziel się opinią

Share

d15yv2n

d15yv2n