Trwa ładowanie...

Bulwary jak II linia metra. Potężne opóźnienie

"Bulwarami będziemy mogli, podobnie jak II linią metra, udać się na świąteczne zakupy"

Bulwary jak II linia metra. Potężne opóźnienie
d3w621h
d3w621h

Budowa odcinka bulwarów na wysokości Starego Miasta ma zakończyć się w czerwcu 2015 roku – poinformował ratusz w odpowiedzi na interpelację jednego ze śródmiejskich radnych, o czym informuje dziś TVN Warszawa. Plan budowy zakładał, że prace na tym odcinku zakończą się w lipcu. Tyle że 2014 roku.

Jak informowaliśmy w lutym, Hydrobudowa Gdańsk - firma, która przebudowuje bulwary wiślane - złożyła wniosek o upadłość. Niezależnie, miasto wypowiedziało firmie umowę na tę inwestycję . Decyzja nie miała żadnego związku z wnioskiem o upadłość - powodem miało być niezadowolenie miejskich urzędników z tempa prac. Inną przyczyną wypowiedzenia umowy była też cesja wierzytelności dokonana bez zgody miasta. Chodziło o to, że Hydrobudowa Gdańsk prawdopodobnie jako zabezpieczenie kredytu w banku wskazała kontrakt zawarty z miastem, co oznaczało, że to właśnie miasto musiałoby płacić zobowiązania wobec banku. Takiej decyzji nikt z urzędnikami nie skonsultował. - Hydrobudowa Gdańsk nie gra z nami fair - mówił wówczas Michał Olszewski, wiceprezydent.

Z planowanego lipca zrobił się wkrótce planowany wrzesień: do wcześniejszych kłopotów doszedł kolejny - zbyt wysoki poziom wody w Wiśle.

O spodziewany koniec prac zapytał niedawno śródmiejski radny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Górski. "Planowany termin ukończenia realizacji odcinka 1.1., tj. od ul. Boleść do mostu Śląsko Dąbrowskiego to czerwiec 2015 r." – odpowiedziała mu Hanna Jakubowicz z biura zarządu mienia w ratuszu. W piśmie możemy przeczytać również, że "ukończenie odcinka 1.2 (od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do mostu Świętokrzyskiego) planowane jest w przeciągu 1,5 roku", czyli też z ponad rocznym opóźnieniem.

Prawdopodobnie więc bulwarami będziemy mogli, podobnie jak II linią metra, udać się na świąteczne zakupy. Prace przy tej inwestycji mają pochłonąć 122 mln zł.

d3w621h
d3w621h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w621h