Trwa ładowanie...
d3y178m

"Bunt ciał". Nietypowy happening pod Sejmem

"Politycy i polityczki chcą jeszcze bardziej przykręcić śrubę"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bunt ciał". Nietypowy happening pod Sejmem
d3y178m

"Ta forma manifestacji ma pokazać, że "bierne ciała", do których sprowadzane są kobiety, mogą być mocne" - mówią organizatorzy nietypowego happeningu "Bunt Ciał", jaki odbył się dziś pod Sejmem. Kilkadziesiąt osób protestowało w niedzielę m.in. przeciwko planom zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

Organizator, czyli Porozumienie Kobiet 8 Marca podkreśla nietypowość "buntu". "Bez przemówień, bez skandowania haseł, przecież decydenci i decydentki i tak nas nie słuchają. Rozłóżmy się zbiorowo pod sejmem. Zorganizujmy bunt ciał" - napisali w informacji zachęcającej do przyłączenia się.

"Od ponad 23 lat kobiety sprowadzane do roli ciała, które nie może samodzielnie podejmować decyzji o swojej rozrodczości. W 1993 roku wprowadzono ustawę, która prawie całkowicie zakazuje aborcji. Od tego czasu ciąże są nadal przerywane, nic się nie zmieniło, tyle, że dzieje się to w podziemiu aborcyjnym z narażeniem zdrowia i życia lub za granicą, jeśli osoby na to stać. Teraz politycy i polityczki chcą jeszcze bardziej przykręcić śrubę i zmusić do rodzenia nawet w sytuacji zagrożenia zdrowia, życia czy ciąży będącej następstwem gwałtu" - wyjaśniają w komunikacie prasowym.

d3y178m

Uczestnicy zabrali ze sobą śpiwory, karimaty oraz ciepłe ubrania. Przez godzinę leżeli przed gmachem Sejmu w Warszawie.

Przeczytajcie też: Co dalej z medyczną marihuaną?

d3y178m

Podziel się opinią

Share
d3y178m
d3y178m