Trwa ładowanie...

BUW ma już 15 lat!

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zaprasza na jubileuszowy koncert. Jego gośćmi będą m.in. Anna Nehrebecka-Byczewska, profesor Jerzy Bralczyk i Krystian Modzelewski

BUW ma już 15 lat!
d1fuz68
d1fuz68

15 lat temu, 15 grudnia 1999 roku po pięciomiesięcznej przeprowadzce, nowa Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie została otwarta dla czytelników na Powiślu. Wcześniej placówka mieściła się w budynku ulokowanym przy Krakowskim Przedmieściu, na głównym kampusie UW.

Przeczytajcie też: Gra o Tron na UW (ZDJĘCIA)****

Z okazji jubileuszu BUW zaprasza na koncert „Amor vincit”. Trzy zespoły: Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Varsoviae Regii Cantores oraz Chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z solistami: Joanną Gontarz (mezzosopran) i Krzysztofem Chalimoniukiem (baryton) z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina wykonają utwór „Amor vincit” według kompozycji Miłosza Bembinowa. Dyrygować będzie Irina Bogdanovich. Muzykę poprzedzi poetycko-literackie wprowadzenie w wykonaniu Anny Nehrebeckiej-Byczewskiej, profesora Jerzego Bralczyka i Krystiana Modzelewskiego.

Wstęp jest bezpłatny. Wejściówki dostępne są w Biurze Promocji UW, przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (Pałac Kazimierzowski, pok. 8, w godz. 9:00-16:00), w Oddziale Promocji Wystaw i Współpracy BUW (ul. Dobra 56/66, pok. 251, w godz. 9:00-16:00) oraz na godzinę przed koncertem.

d1fuz68

Koncert odbędzie się w niedzielę 14 grudnia 2014 r. o godz.18:00 w holu katalogowym Biblioteki Uniwersyteckiej.

Poza koncertem obejrzeć też możemy wystawę „Reminiscencje – 15 lat Biblioteki Uniwersyteckiej. Plakaty i fotografie”. Wystawa będzie czynna do 29 stycznia 2015 r. w galerii pod Wielkim Świetlikiem oraz foyer przed Gabinetem Rękopisów.

O BUW

Budynek o kubaturze 260 tys. m³ zajmuje w sumie powierzchnię 64 tys. m². Oprócz części bibliotecznej, w części podziemnej znajduje się część usługowo-rozrywkowa oraz biurowa. Na zbiory biblioteczne przeznaczono 40 tysięcy m², z możliwością powiększenia powierzchni o następne 10 tysięcy m². Gmach jest w stanie pomieścić 5 milionów woluminów zbiorów.

Na dachu znajduje się otwarty ogród, z którego roztacza się piękny widok na miasto i rzekę. Zaprojektowany został przez architekta krajobrazu Irenę Bajerską i otwarty 12 czerwca 2002 r. Jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie!

d1fuz68

BUW cieszy się dużym zainteresowaniem. Placówka rejestruje ok. 3500 odwiedzin dziennie. Poza udostępnianiem zbiorów jest też miejscem, w którym organizowane są, spotkania, konferencje, wystawy i koncerty.

d1fuz68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fuz68