Trwa ładowanie...
dmr4ceo

"Cała Warszawa z Markiem Millerem opowiada dzieje Bazaru Różyckiego"

W ramach projektu można wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest 20 tysięcy złotych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Cała Warszawa z Markiem Millerem opowiada dzieje Bazaru Różyckiego"
dmr4ceo

Czy miasto, jego mieszkańcy, mogą stworzyć zbiorową powieść? Oczywiście, że tak. Pomysłodawcą takiego właśnie projektu był wykładowca Laboratorium Reportażu Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, niedawno zmarły, pisarz Marek Nowakowski. Autorem powieści o warszawskim Bazarze Różyckiego jest Marek Miller - reporter, założyciel Laboratorium.

W projekcie chodzi o to, by zebrać jak największą ilość ciekawych relacji i wspomnień o bazarze - bezpośrednich świadków i uczestników wydarzeń. Materiały zbierane są już od 10 lat. W grudniu 2014 r. dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury powstał pierwszy multimedialny szkic powieści. Można się z nim zapoznać na stronach www.bazar-rozyckiego.pl . Tam również można znaleźć regulamin dotyczący konkursu, który ma być kolejnym etapem poszukiwania materiału do ostatecznej wersji powieści. __

Organizatorzy akcji chcą w ten sposób pozyskać dokumentację, której nie mają i do której nie byliby w stanie dotrzeć, a może nawet sobie wyobrazić, że taka istnieje. Zwieńczeniem konkursu ma być wydanie książki, która jednocześnie stanie się scenariuszem do przyszłego Multiplastikonu – obiektu, w którym środkami filmowymi opowiedziane zostaną dzieje Bazaru Różyckiego.

dmr4ceo

W skład jury konkursu wchodzą: Marek Miller – reporter, pisarz, scenarzysta, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, Michał Bukojemski – operator, reżyser, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Piotr Wojciechowski – pisarz, scenarzysta, rysownik, były prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. To oni wybiorą najlepsze wspomnienie, relację lub zdjęcie Bazaru Różyckiego, którego autor otrzyma nagrodę główną w postaci 20.000 złotych.

Termin przesłania materiałów na konkurs upływa 30.09.2015 r. o godz. 24.00. Regulamin i więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie internetowej http://bazar-rozyckiego.pl/

Przeczytaj też: Czy jesteś eco-poukładany?

dmr4ceo

Podziel się opinią

Share
dmr4ceo
dmr4ceo