Trwa ładowanie...

CBA w starostwie w Wołominie. Zatrzymano 4 osoby

W środę funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili akcję w Wołominie. W tamtejszym Starostwie Powiatowym przeprowadzili kontrolę i zatrzymali 4 osoby. Sprawa dotyczy korupcji.

CBA w starostwie w Wołominie. Zatrzymano 4 osobyŹródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d3ccirj
d3ccirj

CBA w wydanym przed południem komunikacie podkreśla, że działania w Wołominie dotyczą - tu cytat - "szeroko rozumianą korupcją".

Śledztwo jest prowadzone przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga. To właśnie na jej polecenie funkcjonariusze zatrzymali w środę czterech mężczyzn.

Organy ścigania przekazały, że postępowanie trwa od września 2019 r. Funckjonariusze CBA i prokuratorzy kontrolują procedury wydawania decyzji w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Wołominie.

d3ccirj

Właśnie w tych jednostkach miało dochodzić do korupcji.

Śledczy podają, że trwają przeszukania w starostwie oraz w miejscu zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej przez zatrzymanych.

4 zatrzymane osoby, wśród których jest urzędnik, zostały przewiezione do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Tam mają usłyszeć zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych.

Po zakończeniu wszystkich działań są zdecyduje, jakie ewentualne środki zapobiegawcze (areszt, poręczenie majątkowe albo inne) zastosować wobec zatrzymanych w Wołominie.

Źródło: cba.gov.pl

d3ccirj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ccirj