Trwa ładowanie...

CBA wkroczyło do ratusza i komendy stołecznej straży pożarnej ws. organizacji meczu na Narodowym

Mecz otwarcia mistrzostw świata w siatkówce odbył się w Warszawie 30 sierpnia 2014 r.

CBA wkroczyło do ratusza i komendy stołecznej straży pożarnej ws. organizacji meczu na Narodowym
d1qvkow
d1qvkow

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do stołecznego ratusza, komendy stołecznej straży pożarnej oraz biura rzeczoznawcy z Wielkopolski. Zabezpieczyli dokumenty i dane związane z wydaną przez ratusz pozytywną decyzją ws. organizacji na Stadionie Narodowym meczu otwarcia mistrzostw świata w siatkówce w 2014 r. Prokuratura prowadzi śledztwo ws. wręczenia łapówki za wydanie tej decyzji.

CBA poinformowało o tym w czwartek. Funkcjonariusze Biura na zlecenie prokuratury zabezpieczyli dokumenty i dane komputerowe w Burze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz w miejscu zamieszkania rzeczoznawcy z zakresu systemów przeciwpożarowych, który - jak podało RMF FM - mieszka w Wielkopolsce.

Dokumenty i dane były - jak podało CBA - "związane z wydaną przez stołeczny urząd pozytywną decyzją w zakresie możliwości organizacji przez PZPS meczu otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej w 2014 r.". Wydanie decyzji było uzależnione od opinii straży pożarnej w zakresie prawidłowości działania systemu przeciwpożarowego na stadionie, w tym funkcjonowania systemu ostrzegawczego niezbędnego do przeprowadzenia imprezy masowej.

d1qvkow

- Działania CBA i prokuratury mają związek z śledztwem prowadzonym w sprawie wręczenia korzyści majątkowej w zamian za wydanie tej pozytywnej decyzji - poinformowało CBA.

Czynności procesowe w tej sprawie przeprowadzili funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA. Zlecił je Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Kpt. Cezary Gotowicki ze stołecznej PSP powiedział, że komenda w tym tygodniu udostępniła informacje, o które została poproszona. Jak dodał, w przypadku organizacji imprez takich jak mecz otwarcia na Stadionie Narodowym, rolą straży pożarnej jest wydanie opinii dotyczącej tego, czy zabezpieczenia są odpowiednie.

Odpowiedź ratusza

Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza powiedziała, że postępowanie CBA, z tego co wie, nie dotyczy ratusza, tylko "innej instytucji".

d1qvkow

- Ponieważ część dokumentów jest w naszym Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, poproszono nas właśnie o część dokumentów, które są potrzebne CBA - dodała Kłąb.

Mecz otwarcia mistrzostw świata w siatkówce odbył się w Warszawie 30 sierpnia 2014 r. Na Stadionie Narodowym rywalizację drużyn Polski i Serbii oglądało blisko 70 tys. widzów.

Źródło: (PAP)

d1qvkow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qvkow