Trwa ładowanie...

CBA zatrzymało byłego szefa firmy budowlanej z Warszawy. Odpowie za fałszowanie dokumentów i łapówki

Płatna protekcja, fałszowanie dokumentów i pranie pieniędzy - to zarzuty wobec byłego prezesa jednej z warszawskich firm budowlanych. Informację o zatrzymaniu mężczyzny podało CBA.
Share
Warszawa. Siedziba Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Alejach Ujazdowskich 9 [zdj. archiwalne]
Warszawa. Siedziba Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Alejach Ujazdowskich 9 [zdj. archiwalne]Źródło: East News, Fot: Mateusz Grochocki
d2rybr8

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali we wtorek w Warszawie byłego prezesa jednej ze stołecznych firm budowlanych - czytamy w specjalnym komunikacie CBA.

Zdaniem funkcjonariuszy, mężczyzna w latach 2016-2017 posługiwał się "nierzetelnymi fakturami wystawionymi na rzecz firmy przez jedną z polskich fundacji". Z tego powodu Skarb Państwa miał stracić prawie milion złotych.

"Faktury wystawione były na kwotę ok. 3,5 mln zł" - zaznacza CBA.

Zatrzymany mężczyzna zostanie przewieziony do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszy zarzuty.

d2rybr8

CBA prowadzi śledztwo, które dotyczy m.in. wystawiania fikcyjnych faktur, prania pieniędzy i płatnej protekcji. Agenci lubelskiej delegatury Biura współpracują w tej sprawie z Prokuraturą Regionalną w Warszawie.

Do tej pory w śledztwie zatrzymano pięć osób: prezes fundacji, jej dwóch pracowników oraz dwie osoby współpracujące z prezes fundacji - dodają przedstawiciele CBA.

Źródło: dziennik.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Bartosz Arłukowicz "zdruzgotany" słowami Andrzeja Dudy

d2rybr8

Podziel się opinią

Share
d2rybr8
d2rybr8