Trwa ładowanie...

CBA zatrzymało prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych

Do tej informacji dotarło RMF FM.

CBA zatrzymało prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych
d1ymhyo

Funkcjonariusze weszli do gabinetu Pawła Tamborskiego, by zabezpieczyć dokumenty dotyczące procesu prywatyzacji spółki Ciech S.A. Chodzi o okres, kiedy obecny prezes GPW zajmował stanowisko w Ministerstwie Skarbu Państwa. Działania w tym zakresie są prowadzone na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

- W związku z toczącym się od kilku miesięcy postępowaniem w sprawie nieprawidłowości przy sprzedaży akcji Ciech, prokuratura zażądała od prezesa GPW Pawła Tamborskiego dobrowolnego wydania elektronicznych nośników informacji obejmujących dane za okres od listopada 2013 do sierpnia 2014. Prezes udał się z funkcjonariuszami CBA do domu i wydał nośniki, po czym wrócił do siedziby Giełdy - przekazano w komunikacie .

Śledztwo w sprawie tej spółki, związane jest z tzw. aferą taśmową. Jedna z nagranych rozmów dotyczy bowiem możliwych nadużyć w procesie prywatyzacji Ciech S.A. Chodzi dokładnie o zbycie akcji poniżej ich wartości rynkowej, co miało narazić Skarb Państwa na gigantyczne straty. Śledczy weryfikują teraz między innymi wątek dotyczący korupcji .

d1ymhyo
d1ymhyo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ymhyo