Trwa ładowanie...

CBŚP poszukuje świadków, którzy widzieli ciało Jolanty Brzeskiej w Lesie Kabackim

Wciąż nie udało się rozwikłać tajemnicy śmierci obrończyni praw lokatorów Jolanty Brzeskiej. Jej ciało zostało odnalezione w Lesie Kabackim w marcu 2011 roku. - Szukamy osób, które zauważyły ciało Jolanty Brzeskiej w Lesie Kabackim w marcu 2011 roku. Ich personalia są wciąż nieznane - mówi rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

CBŚP poszukuje świadków, którzy widzieli ciało Jolanty Brzeskiej w Lesie KabackimŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d1fkoz2
d1fkoz2

"Policjanci CBŚP zwracają się z apelem do osób, które 1 marca 2011 roku w godzinach popołudniowych spacerowały „Aleją Brzóz” w Lesie Kabackim, gdzie znaleziono ciało kobiety. Osoby te proszone są o kontakt z policjantami z Zarządu w Warszawie CBŚP pod nr tel. (22) 60-180-58" - czytamy na stronie interentowej Centralnego Biura Śledczego Policji.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wykonują czynności na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że ciało kobiety zostało zauważone także przez osoby tam spacerujące, których personaliów do chwili obecnej nie ustalono.

Spalone ciało Jolanty Brzeskiej, działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów zostało odnalezione w marcu 2011 roku w Powsinie. Postępowanie formalnie dotyczyło nieumyślnego spowodowania śmierci, ale prokuratura badała kilka możliwych wersji, w tym samobójstwa i zabójstwa. Śledztwo umorzono w 2013 roku z powodu niewykrycia sprawców.

Decyzję o wszczęciu nowego śledztwa ws. zabójstwa Jolanty Brzeskiej, podjął we wrześniu 2016 roku prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Śledztwo prowadzi prokuratura regionalna w Gdańsku. Zespół, powołany decyzją komendanta głównego, składa się z policjantów z Gdańska i Warszawy.

W sprawie śmierci Brzeskiej dotąd nie było zatrzymań, a śledztwo toczy się "w sprawie". Równolegle prowadzone jest postępowanie, które ma wyjaśnić sprawę ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez policjantów i prokuratorów podczas pierwszego śledztwa.

Źródło: CBŚP, interia.pl

d1fkoz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fkoz2