Trwa ładowanie...

Centralny z nowymi schodami. Zakończyły się prace

Stare urządzenia często się psuły. Niejednokrotnie były całkowicie wyłączone.

Centralny z nowymi schodami. Zakończyły się prace
d386hqz
d386hqz

Wszystkie schody ruchome na Dworcu Centralnym są już wymienione. PKP udostępniła pasażerom ostatnie 8 pochylni, które remontowano od października.

Podróżni mogą korzystać z 8 nowych pochylni ruchomych, które łączą niedawno wyremontowaną galerię zachodnią z peronami dworca. Stare pochylnie miały już kilkadziesiąt lat i często się psuły. Dlatego PKP zdecydowała się na ich całkowity demontaż i zastąpienie zupełnie nową konstrukcją. Prace trwały dwa miesiące i wiązały się z utrudnieniami dla pasażerów, którzy musieli korzystać z innych dróg.

Remont udało się zakończyć kilka dni przed planowanym terminem. Koszt wymiany pochylni wyniósł ponad 6 mln złotych. Nowe urządzenia mają być mniej awaryjne, działać szybciej i zużywać mniej energii, dzięki zamontowanym czujnikom ruchu.

Zakończenie prac przy galerii zachodniej oznacza, że wszystkie schody ruchome i pochylnie na terenie dworca Warszawa Centralna są już wymienione. To łącznie 20 sztuk schodów ruchomych i 16 pochylni, które znajdują się wewnątrz obiektu. Pierwsze prace związane z wymianą części z nich rozpoczęły się jeszcze w 2013 roku.

d386hqz

Źródło: PKP SA/Wawalove

Autor: MO

d386hqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386hqz