Trwa ładowanie...
d3yx815
centrum handlowe

Centrum handlowe Marywilska będzie czynne we wszystkie niedziele

Przedsiębiorcy pracujący w centrum handlowym Marywilska 44 na warszawskiej Białołęce chcą pracować w niedziele wolne od handlu. Złożyli pismo w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Pracownicy złożyli deklarację
Pracownicy złożyli deklarację (Shutterstock.com, Fot: hxdbzxy)
d3yx815

Właściciele firm przedstawili prezes centrum handlowego Małgorzacie Konarskiej deklarację o handlu w niedzielę. Podpisało się pod nią 514 osób. - Centrum Marywilska 44 będzie otwarte w niedziele, ale chcę zaznaczyć, że nikogo nie zmuszamy do otwierania sklepów. Przedsiębiorcy sami się do nas zgłosili. My umożliwiamy otwarcie sklepów tym, którym pozwala na to ustawa - mówiła portalowi dlahandlu.pl prezes Marywilskiej 44 Małgorzata Konarska.

Zobacz wideo: Czy na warszawskim Wilanowie powstanie centrum handlowe?

Prezydent Andrzej Duda podpisał się pod ustawą, która zacznie obowiązywać od marca. Pierwsza niedziela, w którą nie zrobimy zakupów, wypada już 11 marca. Zgodnie z nią w dni wolne od handlu otwarte mogą być te lokale, które są prowadzone przez osoby fizyczne. W Marywilskiej 44 to aż ponad połowa najemców.

d3yx815

Od 2019 r. handel dozwolony będzie tylko w jedną - ostatnią - niedzielę miesiąca, a od 2020 r. w ogóle zostanie zakazany. Wyjątki to dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia, jedna niedziela przed Wielkanocą oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. W Wigilię handel będzie ograniczony do 14.

Za złamanie zakazu ustawa przewiduje grzywnę - od tysiąca do nawet 100 tysięcy złotych. Jeśli ktoś będzie łamał zakazu uporczywie, może trafić za kratki.

źródło: dlahandlu.pl/money.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

d3yx815

Przeczytaj też: Trwa budowa pomnika smoleńskiego. Zapytaliśmy warszawiaków, co o tym sądzą

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3yx815

Podziel się opinią

Share
d3yx815
d3yx815