Trwa ładowanie...
dkxukn8

Centrum Nauki Kopernik poszerza działalność. Powstanie kolejny budynek na Powiślu

Przy siedzibie Centrum Nauki Kopernik powstanie Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego. Pierwszy budynek w kraju, w którym będą prowadzone badanie nad procesami uczenia się oraz społecznego zaangażowania w naukę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego
Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego (um.warszawa, Fot: um.warszawa)
dkxukn8

Pracownia Przewrotu Kopernikańskieg jest inspirowana najbardziej innowacyjnymi centrami naukowumi na świecie, która ma za zadanie wprowadzić do Polski nową jakość myślenia o edukacji. Nowa pracownia jest odpowiedzią na zmianę nauczania młodych ludzi, aby przygotować ich do życia we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie, kształtując odpowiednie umiejętności w sferze nauki i nowych technologii.

Tworzone w PPK nowatorskie idee i produkty mają służyć uczeniu się praktycznemu, technicznemu i zawodowemu, a równocześnie wspierać kształtowanie kompetencji kluczowych w XXI wieku: umiejętności krytycznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów i pracy zespołowej.

W nowym budynku będzie można skorzystać z pomocy naukowych, eksponatów, laboratoriów oraz nowczesnych sprzętów, jak na przykład drukarek 3D i VR. Ponadto będą prowadzone zajęcia i warsztaty. Poza tym powstanie przestrzeń biurowa, showroom, w którym będą prezentowane projekty PPK oraz szatnie i kawiarnia.

dkxukn8

Koszty

Łączny koszt inwestycji wyniesie około 65 mln złotych. Miasto wsparło inwestycję poprzez udostępnienie do prac budowlanych działki, na której powstanie budynek, a także dofinansowało ponad 19 mln zł. Wsparcia zadeklarowali również konsorcjanci BeCREO i Moje Bambino oraz firma Samsung Electronics Polska.

Dodatkowo Województwo Mazowieckie przekazało prawie 17 mln złotych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

    kopernik.org.pl
(kopernik.org.pl, Fot: kopernik.org.pl)
    kopernik.org.pl
(kopernik.org.pl, Fot: kopernik.org.pl)

Ogłoszenie przetargu na generalnego wykonawcę planowane jest na początku przyszłego roku, a już w czerwcu inwestorzy chcą rozpocząć budowę. Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego ma powstać w połowie 2021 roku.

dkxukn8

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

dkxukn8

Podziel się opinią

Share
dkxukn8
dkxukn8