Trwa ładowanie...

Chcą budowy wielkiej hali sportowo-widowiskowej. "Warszawa nie posiada obiektu tej klasy"

Nowa ciekawa inicjatywa

Chcą budowy wielkiej hali sportowo-widowiskowej. "Warszawa nie posiada obiektu tej klasy"
dtlogaa
dtlogaa

"Zwracamy się z apelem do władz państwa i miasta o wybudowanie hali sportowo-widowiskowej w Warszawie. Największa i najbardziej funkcjonalna hala powinna zostać otwarta 11 listopada 2018 roku i być elementem obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską" - poinformowali na dzisiejszej konferencji przedstawiciele stowarzyszenia Haladlawarszawy.pl, którzy dziś wystartowali z kampanią promującą swoją inicjatywę.

Hala miałaby być, według pomysłodawców, obiektem wielofunkcyjnym oraz zawierać muzeum historii Polski 1918-2018. - Ten obiekt, jako żywy pomnik zwycięstwa sprzed stu lat, będzie wizytówką i symbolem Warszawy i Polski - powiedział WawaLove.pl Marcin Bańcerowski, prezes Stowarzyszenia. - Warszawa, jako jedyna stolica silnego europejskiego państwa nie posiada obiektu tej klasy, co jest dużą stratą dla mieszkańców - dodał.

Pytany o detale, mówił, że lokalizacja powinna zostać ustalona z władzami miasta. Według pomysłodawców, projekt powinien zakładać salę widowiskową na 20 tys. miejsc, 4-6 sal treningowych pod trybunami, multimedialne muzeum oraz "strefę innowacyjnych rozwiązań". W tej chwili inicjatorzy chcą, by powołano zespół specjalistów, który określiłby możliwości wybudowania takiego obiektu. Chcą też, by władze Warszawy wypracowały wspólny model finansowania takiej inwestycji. W rozmowie z WawaLove.pl, jako przykład Bańcerowski podaje krakowską Tauron Arenę. - Stolicę omija wiele wydarzeń, nie tylko muzycznych, ale i sportowych. Właśnie z powodu braku takiego obiektu - dodaje prezes stowarzyszenia i zachęca, by podpisywać odpowiednią petycję w tej sprawie. Znajdziemy ją na tej stronie .

Czy, waszym zdaniem, taki obiekt jest Warszawie potrzebny? Gdzie mógłby stanąć? Czekamy na Wasze opinie.

dtlogaa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtlogaa