Trwa ładowanie...

Chcą wybudować Nowe Dynasy! (WIDEO)

Na nieczynnym torze kolarskim RKS Orzeł

Chcą wybudować Nowe Dynasy! (WIDEO)
d3tfn8k
d3tfn8k

Kiedyś był tu tor kolarski, hotel z zapleczem gastronomicznym, dwie sale sportowe, siłownia, sauna i gabinety odnowy biologicznej oraz ambulatorium lekarskie. Dziś RKS Orzeł przy ulicy Podskarbińskiej, jedyny w Warszawie tor popada w ruinę i jest wyłączony z eksploatacji. Został zamknięty i nikt nie może z niego korzystać.

Oni chcą tor odnowić własnymi środkami. Chcielibyśmy doprowadzić do jego renowacji i ponownego otwarcia, ale zdajemy sobie sprawę, że decyzja o jego przyszłym przeznaczeniu nie zapadnie szybko - mówią twórcy projektu Nowe Dynasy, który ma na celu przywrócenie toru kolarskiego w RKS Orzeł.

d3tfn8k

Od dwóch miesięcy intensywnie pracujemy nad projektem. Rozmawiamy z kolarzami, zbieramy zdjęcia, archiwalne filmy, zamietliśmy tor, nakręciliśmy klip, budujemy mini tor kolarski, kręcimy film, robimy słuchowisko, zastanawiamy się nad przyszłością nieczynnego i niszczejącego toru kolarskiego rks Orzeł - mówią twórcy ze Studia Teatralnego Koło, Dwa Osiem i Zmiany Organizacji Ruchu.

Finał projektu 20 września*będzie miał formę imprezy rowerowej z kolarskimi konkurencjami, warsztatami, koncertem, premierą filmu, wystawą zdjęć, rowerowym przejazdem przez opuszczone obiekty sportowe i otwarciem mini welodromu.* Zamiarem projektu jest ożywienie miejsca zapomnianego, połączenie historii i współczesnej bardzo dynamicznie rozwijającej się kultury rowerowej.

Więcej o projekcie dowiecie się ze strony internetowej Nowe Dynasy .

d3tfn8k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tfn8k