Trwa ładowanie...

Chcą zablokować marsz narodowców. Mamy komenatrz stołecznego ratusza

"Brak sprzeciwu wobec takich postaw ułatwia rozwój organizacji faszystowskich"

Chcą zablokować marsz narodowców. Mamy komenatrz stołecznego ratusza
d380g7i
d380g7i

Fundacja Wolni Obywatele RP zwróciła się do prezydent Warszawy o rozwiązanie zgromadzenia Obozu Narodowo- Radykalnego. Zapowiadają, że wezmą sprawy w swoje ręce i nie dopuszczą do przemarszu Młodzieży Wszechpolskiej, jeśli ta będzie promowała nastroje rasistowskie

Obywateli RP coraz bardziej niepokoi agresja Polaków na tle rasowym. Fundacja zwraca uwagę na niewłaściwe zachowanie ONR i Młodzieży Wszechpolskiej, które zachęcają do łamania prawa przez np. rzucanie butelkami czy publiczne propagowanie faszyzmu.

Fundacja jednocześnie zarzuca włodarzom miasta brak działania w tej sprawnie. Wypomina również pobłażliwość policji. W liście do Hanny Gronkiewicz – Waltz, Obywatele RP tłumaczą, że bierność w działaniu jest w rzeczywistości zgodą na rozwój organizacji radykalnych.

"Z uznaniem przyjęliśmy Pani wezwanie do Zbigniewa Ziobry o delegalizację ONR, jednej z największych faszystowskich organizacji w Polsce. Niestety, za Pani wypowiedzią nie poszły żadne konkretne działania" – piszą rozżaleni nadawcy listu.

WawaLove.pl poprosiło stołeczny ratusz o komentarz w tej sprawie.

d380g7i

- Hanna Gronkiewicz- Waltz złożyła już stosowne pismo. Dalsze kroki musi podjąć minister Ziobro. My nie możemy rozwiązać organizacji, która została utworzona w Częstochowie – wyjaśnia Agnieszka Kłąb z urzędu miasta.

Obywatele RP przekonują, że to prezydent miasta, a nie minister sprawiedliwości ma prawo zakazu organizacji zgromadzeń, które łamią prawo na terenie miasta.

Jak podają autorzy listu władze samorządowe mogą rozwiązać zgromadzenie, które jest niezgodne z prawem, a także takie, które zagraża życiu lub zdrowiu innych ludzi.

Fundacja apeluje więc o podjęcie działania. Sugeruje władzom miasta zatrudnienie na czas 15 sierpnia specjalnych obserwatorów, którzy na bieżąco będą monitorowali nastroje podczas marszu ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Jeśli podczas marszu doszłoby do złamania prawa, mieliby natychmiast rozwiązać zgromadzenie.

d380g7i

- W przeciwnym razie będziemy musieli zablokować marsz faszystów z Młodzieży Wszechpolskiej. Pani bierność będzie faktycznym sprzyjaniem faszystom. My na taką bierność sobie nie pozwolimy – piszą Obywatele RP.

Urząd miasta odpowiada.

- Niezależnie od organizatora każdorazowo sprawdzamy, czy zgromadzenie jest pokojowe i zgodne z prawem. Jeśli podczas marszu zostaną złamane przepisy, mamy odpowiedni wachlarz środków do działania, które wykorzystujemy we współpracy z policją – tłumaczy Kłąb.

d380g7i

Obywatele RP wspólnie Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet utworzyli wydarzenie na Facebooku "Blokujemy Młodzież Wszechpolską", gdzie zachęcają do wspólnego zablokowania marszu. Chętni uczestnicy powinni przybyć na skrzyżowanie Nowego Światu z Foksalem/Chmielną o godz. 16.00. Obowiązuje czarny strój.

Młodzież Wszechpolska w odpowiedzi na inicjatywę Obywateli RP utworzyła na Facebooku wydarzenie "DAJMY ODPÓR Lewackiemu Oszołomstwu!",na którym nawołują do wzięcia udziału w Marszu Zwycięstwa - wydarzenie ma na celu uczczenie zwycięstwa nad bolszewikami - piszą organizatorzy.

Miał być Marsz Zwycięstwa, ale lewaki popsuły szyki
Kto wybiera się na blokadę faszystów z @MWszechpolsk? , zapraszamy

d380g7i

— Obywatele RP (@ObywateleRP)

d380g7i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d380g7i